SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım artık güldürüyor

BİR Aziz Yıldırım klasiği daha biz istemesek de gündeme geldi. Kulüp tarihinin en fazla transfer harcaması yaptığı sezonda, mayısı sıfır kupa ile bitirmek katlanılması zor bir durum doğal olarak. Kaybedilen maç sonrası yine alışılagelmiş basit hedef saptırma komedisi daha izledik. Aziz Yıldırım, yavuz hırsız misali her fırsatta “Şikeyi Türkiye'ye G.Saray getirdi” deyip, sefil yalan bir önyargıyı Fener medyası sayesinde yerleştirmeye çabalıyor.

BELKİ medyanın da goygoyu ile birileri, Yıldırım'ın sahte çakmalarına inanacak. Devam ediyor; “G.Saray UEFA Kupası'nı Fethullah Gülen'in dualarıyla aldı.” Ne içti acaba? diye merak ediyorum doğrusu. Tamamen inanılırlığını yitiriyor. Hâlâ Yıldırım'a inanan saf Fenerbahçeli arkadaşlarımız vardır elbette. Hayat bu, bir şeylere tutunmak gerek.

KÜFÜRDEN de şikâyetçi oldu F.Bahçe Başkanı. Tek haklı olduğu konu bu idi. Ne var ki, maçı Antalya Arena'da yerinde izledim. Her iki takım taraftarları da küfürde birbirleriyle yarıştı. Ekstrası G.Saray taraftarları Aziz Yıldırım'a direkt hedef alan küfürler de ettiler. Elbette olmaması gerek. Ancak sen her kaybettiğin önemli maç sonrasında, hedef saptırmak için G.Saray'a ağzına gelen her suçlamayı yapıp, gerginliği biliyorsun ve sonuçta bumerang sana dönüyor. Ergin Ataman'a küfürler eden bir kulüp başkanının küfürden şikâyetçi olmaya bile hakkı yok.

AÇIKLAMA sonrasında toplantıyı yerinde takip eden muhabir arkadaşlar Fenerlisi, Galatasaraylısı kahkahalarla gülüyordu. “Bunu da mı söyledi diyerek” insanlar Yıldırım'ın ağzından çıkan sözlere inanamayıp “yok artık” diyerek toplantının videolarını izlemeye başladı. Artık Aziz Yıldırım'ın inanılırlığını yitirdiğini gördüm, hayret dolu bakışlarda. Kendisinden başka herkesi suçlu, hatalı, beceriksiz gören zihniyet, sadece kendi kulübüne değil Türk sporuna zarar veriyor.

ASLINDA finalleri kaybetmeye alışmış olması gerek. Konuşmasının finalinde de yine kaybetti. Lise değil ortaokul çocuğu düzeyi bir kıyaslama yaptı: “Galatasaray ve Beşiktaş'ı en çok kim yenmiş ona bakın.” Tarih ve başarı istatistiği kazanılan kupaları kaydeder. İsteyen herkesin kazanılan kupa sayısını arşivden görmesi mümkün.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek