SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Takım için kritik gün! Terim’in kararı…

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Fransa’da mücadele edecek 23 kişilik kesin kadroyu bugün UEFA’ya teslim etmek zorunda. Bakalım hayallerine hangi 8 futbolcu veda edecek.

Güncellenme: 08:11, 31/05/2016
A Milli Takım için kritik gün! Terim’in kararı…

Halid KAYACAN/ANTALYA

Türkiye’yi Euro 2016'da temsil edecek 20+3 kişilik kesinleşmiş Milli Takım kadrosu bu gece saat 24.00'e kadar UEFA'ya bildirilecek. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, “Zor durumdayım” diyerek stresini önceki gün belli etmişti. Şimdi gözler tecrübeli teknik adamın nasıl bir kadro seçimi yapacağında. Hem genç hem de tecrübeye sahip isimleri ön planda tutan İmparator'u en çok iki Gökhan'ın durumu zor durumda bırakıyor. Gökhan Gönül'ün kadroda olması için her şey yapılacak. Gökhan Töre kararını ise Fatih Terim son dakikada verecek.

 

TERİM YALNIZLIĞI SEÇTİ!

Kadrodan çıkarılması muhtemel isimler şöyle: Ali Şaşal Vural, Çağlar Söyüncü, Semih Kaya, Serdar Aziz, Yasin Öztekin, Mahmut Tekdemir, Nuri Şahin ve Alper Potuk. Gökhan Gönül sakatlığı nedeniyle kadroda olamazsa yerine Semih Kaya kalacak. Eğer Fatih hoca ilk iki maçta cezası nedeniyle oynayamayacak olan Gökhan Töre'den vazgeçerse, o zaman da Alper Potuk Fransa'ya götürülecek. Birkaç pozisyonda oynayabilen oyunculara öncelik verecek olan Terim, dün gece ekibinden ayrı şekilde yalnız kaldı ve listeyi şekillendirdi.

Yayınlanma Tarihi:07:27,