SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’nin Nottingam kentinde düzenlenen “2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıtası Kota Yarışmaları”nda birincilik kürsüsüne çıkarak katılma vizesi alan İzmir Büyükşehir Belediyesporlu Yasemin Ecem Anagöz, 18 yaşında dünyanın en iyi okçuları arasına girmeyi başardı.

Okçuluğa 9 yaşında başlayan Yasemin, 9 yıllık kariyerine 5 Türkiye rekoru, sayısız il, bölge ve Türkiye birinciliği ile 1 Avrupa şampiyonluğu sığdırdı. Yasemin, 5-21 Ağustos tarihleri arasında Brezilya’nın Rio kentinde düzenlenecek 31’inci olimpiyatta mücadele edecek en genç sporculardan biri olacak.

Yasemin’in başarılarıyla gurur duyduklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyespor Okçuluk Antrenörü Cumhur Yavaş, “2012 Londra Olimpiyatları’nda sporcumuz Begül Löklüoğlu ülkemizi okçulukta tek başına temsil etmişti. Şimdi ise Yasemin Ecem Anagöz, olimpiyat arenasında yer alacak. 18 yaşındaki bir sporcunun dünyanın en büyük spor organizasyonunda yer alması hem kulübümüz hem de ülkemiz adına önemli bir gelişme” dedi.

Yasemin, cimnastikçi Ferhat Arıcan’dan sonra Rio Olimpiyatları’na kota alan İzmir Büyükşehir Belediyesporlu ikinci sporcu oldu.