SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Emre Mor’u konuşuyor!

Karadağ maçında A Milli Takım formasını ilk kez giyen Emre Mor, kısa sürede yeteneklerinden kesitler sunarak herkesi kendisine hayran bıraktı. Yazarlar da genç futbolcuyu yorumladı

SELÇUK DERELİ - SÖZCÜ

Emre Mor oyuna girdikten sonra önemli işler yaptı, hücum zenginliği kattı ve gol de bu etkinliğin sonunda geldi. Emre ülkemiz için büyük kazanç. Onu Milli Takım’a kazandıranlara teşekkür etmek lazım.
RÜŞTÜ REÇBER - HÜRRİYET

18 yaşında, izlediğiniz o kısa sürede bile A Milli Takım adına gelecek vaat eden bir oyuncu gördük. Emre Mor eğer gelişimini üzerine koyarak devam ettirse uzun yıllar Arda Turan'dan sonra gelecek olan bir futbolcu kazanacağız. Emre'yi Milli Takım'a kazandıranlara da teşekkürü borç bilirim.
ÖMER GÜVENÇ - VATAN

Sahada, daha 18 yaşında, kısa boylu küçük bir çocuk vardı. Emre Mor... Bayıldım. Top tekniği, oyun zekası, çabuk düşünüp çabuk oynaması, daha top ayağına gelmeden ne yapacağına karar vermesi... Bayıldım, bayıldım... Eğer bu kısa boylu küçük çocuk olmadan oldum havalarına girerse yazık olur. Ama bu çocuk çok şanslı ki Teknik Direktörü Fatih Terim. Onu kafasına vura vura olmadan olmuş havasına girmesine müsaade etmez.
METİN TEKİN - SABAH

Çok genç bir oyuncu, benim futbolcuya bakışımda çabukluk çok önemli bir kriterdir. Emre buna sahip bir oyuncu, bunu gördüm. Oyun aklının da belli bir seviyede olduğu izlenimini verdi. Şunu söylemek gerekir, Euro 2016 kadrosunda görmek çok da şaşırtıcı olmayacaktır. 23 kişilik kadroda görürsek kısa sürede gösterdikleriyle hiç şaşırtıcı olmaz.
FEYYAZ UÇAR - FANATİK

Gördüğümüz kadarıyla Emre Mor rakiplerini morartabilecek kapasitede. Bu yaşta böyle futbol zekası az bulunur. Topla hızlı, adam geçmede yaldızlı, en az yirmi sene ay yıldızlı. Bu evladımızı milli takımımıza kazandıran herkes alkışı hakkediyor. Görünen o ki, Türk futbolunun geleceği Avrupalı’dan kurtardıklarımıza bağlı. Ne yazık ki ülkemizdeki altyapılar bitmiş durumda.
LEVENT TÜZEMEN - SABAH

Emre; çabukluğu, oyun zekası, çalım becerisi ve yüksek tekniğiyle göz kamaştırdı.Emre Mor'un oyuna girmesiyle Milli Takım'ın hücum etkinliği arttı. Arda'nın ortasında Topal'ın attığı gol kazanma alışkanlığımızı sürdürdü. Keşke Emre Mor maça ilk onbirde başlasaydı. Emre girdikten sonra Milli Takım'ın şekli değişti. Emre; çabukluğu, oyun zekası, çalım becerisi ve yüksek tekniğiyle göz kamaştırdı. Emre Mor gibi bir mücevheri Milli Takım ailesine kazandırdığı için Terim'i kutluyorum.