SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Portobahçe!

Vitor Pereira, tıpkı Porto'daki gibi yeni sezonda genç ve yetenekli isimleri takıma monte ederek, az parayla çok daha güçlü bir takım oluşturmanın planlarını yapıyor.

Güncellenme: 09:25, 30/05/2016
Portobahçe!

Teknik direktör Vitor Pereira, yeni sezonda Fenerbahçe’de Porto modelini uygulamaya çalışacak. 2011-13 yıllar arasında iki sezon Portekiz temsilcisini çalıştıran Pereira, orada olduğu gibi genç yıldızları Kanarya’ya da kazandırmak için kolları sıvıyor. Pereira, yeni sezonda altyapıdan gelen Uygar ve Ramazan gibi isimlere daha fazla şans tanıyacak.

GÖZÜNÜ GÜNEY AMERİKA’YA GİDECEK

Vitor Pereira’nın Galatasaray ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası final karşılaşması sonrası “Fazla transfer yaparak iyi takım olunmaz” sözünün arkasında da bu nedenin yattığı ortaya çıktı. Portekizli hoca, Güney Amerika ve Avrupa’dan gelecek vaat eden gençleri kadroya katarak, daha az parayla daha güçlü bir takım kurmayı hedefliyor.

YARDIMCISI ŞENOL ÇORLU

Sarı-lacivertli yönetim, yeni sezonda Vitor Pereira’nın yardımcılığına bir Türk antrenör getirmeyi planlıyor. Kanarya, Türkiye ligini çok iyi bilen bir antrenörü Portekizli hocanın yanına verecek. Bu ismin de büyük ihtimalle altyapının başında bulunan Şenol Çorlu olduğu belirtildi. Çorlu, yeni sezonda Pereira ile birlikte çalışacak ve destek verecek.

Yayınlanma Tarihi:09:22,