SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pınar Karşıyaka’da başarılı bir sezon geçiren ABD’li pivot Colton Iverson’a eski takımı Laboral Kutxa da dahil olmak üzere İspanya’dan çok sayıda teklif geldiği bildirildi.

Sözleşmesi devam eden Iverson, mukavelesindeki özel madde gereği 100 bin Euro (Yaklaşık 330 bin TL) bonservis bedeli karşılığında tek taraflı fesih hakkı kazanabiliyor. Ülkemizde daha önce Beşiktaş forması da giyen 27 yaşında ve 2.13 metre boyundaki oyuncu bu sezon ligde 11.4 sayı, 6.4 ribaund, Euroleague’de 9.9 sayı, 4.9 ribaund, Eurocup’ta ise 9.9 sayı, 6.5 ribaund ortalamaları tutturdu.

Yeşil kırmızılılarda Iverson gibi sözleşmeleri devam eden Palacios, Jones ve Wright için de kulübün çıkış opsiyonu bulunuyor. Diğer yabancılar Gabriel ve Abercrombie ile yerlilerden Soner, İnanç, Muhammed ve Kerem Gönlüm ile kiralık olarak gelen Kenan ve Samet’in sözleşmesi ise bitti.

Öte yandan bütçe çalışmalarını sürdüren yeni yönetim, önümüzdeki sezon belirlenecek hedefe göre baştan aşağı yeni bir kadro kurmak durumunda kalabilir. Pınar Karşıyaka’da adı Beşiktaş Sompo Japan’la anılan antrenör Ufuk Sarıca’ya kötü bir sezon geçiren Trabzonspor Medical Park’ın da talip olduğu iddia edildi.

Yayınlanma Tarihi:12:44,