SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Günün transfer gelişmeleri

İşte günün öne çıkan transfer haberleri...

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Bandırma ilçesinde taraftar derneğinin kahvaltısında çok fazla transfer yapmayacaklarını vurgulayarak, "Güzel transferler yapacağız. Transfer sezonu başladı ama biz açıklamaya 15 gün sonra başlarız. Zannediyorum maksimum 3-4 oyuncu alacağız" diye konuştu.
Beşiktaş, Gökhan Töre’nin West Ham’a satışından gelecek 17 milyon Euro’yu Robben'in transferinde kullanacak. Beşiktaş yönetimin bu hafta Robben için en kritik görüşmeyi yapıp, prensip anlaşması sağlaması bekleniyor. (Fanatik)
Galatasaray'ın hocası Riekerink; Donk, Jose Rodriguez, Tarık Çamdal ve Eray İşcan ile yolların ayırılması gerektiğini belirtti. (Hürriyet)
San Lorenzo’nun haziran sonunda sözleşmesi bitecek olan sol beki Emanuel Mas’ın Beşiktaş ile anlaştığını iddia edildi. (AMKSPOR)
Edin Dzeko'yu bonservisiyle değil de kiralama yöntemiyle kadrosuna katmak isteyen Galatasaray'ın, 1+1 senelik kiralama teklifinde ısrarcı olacağı belirtildi. (Milliyet)
Trabzonspor, prensipte anlaştığı Badou Ndiaye’nin transferinde Osmanlıspor’un yüksek bonservis bedeli engeline takıldı. Bordo-mavililer, takas artı paradan oluşan son bir teklif yapacak. (AMKSPOR)
Galatasaray’ın emektar futbolcusu Sabri Sarıoğlu’nun sezon sonunda biten sözleşmesini 1 yıl daha uzatmayı planladığı öğrenildi. Cim Bom’la daha önce otomatik olarak kontratının uzamasını sağlayan sözleşmeye imzasını atan, ancak yönetimin isteği sonrasında bunun iptal edilmesini kabul eden Sabri’nin de, Aslan’da kalmaya sıcak baktığı öğrenildi.
Fenerbahçe'nin kadrosuna katmak için uğraştığı 31 yaşındaki savunma oyuncusu Agger için Beşiktaş ile birlikte İtalyan devi Milan da devreye girdi. (Sabah)
Beşiktaş için Rusya'dan sürpriz bir iddia geldi. Rus basını, Terek Grozny ile sözleşmesi sona eren Maciej Rybus'un siyah-beyazlıların gündeminde olduğunu ileri sürdü.
Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Tolgay Arslan’ın Fenerbahçe ve Galatasaray’ın hedefinde olmasına şu sözlerle karşılık verdi: 15 milyon Euro veren alır. (Fanatik)