SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Euro 2016 öncesinde Karadağ ile hazırlık maçı yaptı. Antalya Stadyumu’ndaki mücadele 1-0 Türkiye üstünlüğü ile son buldu.

Türkiye maça Volkan Babacan, Şener, Ahmet Çalık, Mehmet Topal, Caner, Ozan, Volkan Şen, Hakan Çalhanoğlu, Oğuzhan, Arda, Cenk 11’iyle başladı.

Fatih Terim 18 yaşındaki Emre Mor’a ikinci yarıda ilk defa milli forma şansı verdi. Genç futbolcu hızlı bilek hareketleri ve çalımları ile yeteneğini gösterdi.

Uzun süredir takımdan uzak kalan Nuri Şahin ve Burak Yılmaz da ikinci yarıda şans buldu. İlk yarıda fırsat yaratamayan Türkiye, Volkan Babacan’ın 2 önemli kurtarışıyla geri düşmekten kurtuldu.

İkinci yarıda ofansif olarak daha yaratıcı bir Türkiye vardı. Burak Yılmaz kaleci ile karşı karşıya kaldığı bir pozisyonu cömertçe harcadı. Ozan Tufan’la da önemli bir fırsattan yararlanamadık. 90+4’te Mehmet Topal sahneye çıktı. Kafa vuruşuyla topu filelere gönderen Topal maçın skorunu tayin etti.

Maçtan dakikalar

4′ Millilerimiz top çeviriyorlar. Maç Türkiye’nin kontrolünde başladı.

9′ Ahmet Çalık’ın kritik müdahalesi önemli bir Karadağ akınını kesti. Maç ortada geçiyor.

11′ Karadağ’da Mladen Kascelan, 11. dakikada kenara geldi ve Türkiye maçıyla birlikte milli takım kariyerini noktaladı.

15′ Kalemizde büyük tehlike. Ahmet Çalık’ın kısa düşen pasında olası golü Volkan Babacan önledi.

35′ Fatos Beqiraj’ın şutunda Volkan Babacan iyi yer tuttu ve önemli bir pozisyonu engelledi.

45′ İlk yarı 0-0 berabere sona erdi.

50′ Fatos Beqiraj önemli gol pozisyonundan yararlanamadı. Sağ çaprazdan ceza sahasına giren 11 numaralı futbolcu Volkan Babacan engelini aşamadı.

60′ Türkiye Karadağ kalesine yüklenmeye başladı. Burak Yılmaz’ın aşırtması üstten auta gitti.

67′ Türkiye Ozan Tufan ile net bir pozisyondan faydalanamadı.

83′ Ahmet Çalık’ın kafa vuruşu üstten auta çıktı.

88′ Burak Yılmaz net bir pozisyondan yine faydalanamadı. Yıldız futbolcunun kaleye 2 metre mesafeden yaptığı vuruş üstten auta gitti.

90+4 Sönük geçen maçt sahneye Mehmet Topal çıktı. Soldan gelen ortada iyi pozisyon alan tecrübeli futbolcu. Kaydettiği golle maçın skorunu tayin etti.

 

Yayınlanma Tarihi:19:34,