SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Güneş, Mourinho gibi”

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, hedeflerinin şampiyonlukla bitmediğini, gelecek sezon Avrupa'da sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

Güncellenme: 16:07, 29/05/2016
“Güneş, Mourinho gibi”

Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Fanatik’e konuşan Quaresma, Beşiktaş'ın Atletico Madrid gibi bir yapısı olduğunu savunarak, ”Nerede ne yapacağını çok iyi bilen, makina gibi işleyen oyunculardan kurulu. Taraftarlarımız yeni stadımızda bizleri adeta turbo motor gibi itiyor. Bu takım yeni sezonda iç sahada kesinlikle maç kaybetmez” ifadelerini kullandı.

Lig şampiyonluğuyla yetinmeyeceklerinin altını çizen Portekizli, ”Bu iş lig şampiyonluğuyla bitmedi… Burada bırakmayacağız. Yeni sezonda şampiyonluk ile birlikte Avrupa'da da sonuna kadar olacağız”

”BEŞİKTAŞ’TAN GİTMEDİM, GÖNDERİLDİM”

Beşiktaş'tan gitmediğini, Beşiktaş’ın kendisini gönderdiğini belirten Quaresma, ”Yeni hoca (Samet Aybaba) benim ile tek kelime konuşmadı. Medyada yönetimin indirim teklifini kabul etmediğim haberleri yapıldı. Ancak ne bana böyle talep geldi, ne de ben geri çevirdim. Sadece yeni sezonda düşünülmediğim söylendi ve ayrılmak zorunda kaldım. Sezon başında Portekiz ve İspanyol kulüplerinden, İtalya'dan teklifler oldu. Düşündüm. Bir yanım Beşiktaş'ta kaldı. İçimde bir eksiklik vardı… İstanbul'a dönüp şampiyonluk yaşamak istedim. Başkan Fikret Orman'a ulaşıp düşüncelerimi paylaştım. O da kabul etti. Sonuç olarak ne kadar doğru karar verdiğimi gördüm.” şeklinde konuştu.

”ŞENOL GÜNEŞ, MOURINHO GİBİ”

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’i Mourinho’ya benzeten tecrübeli oyuncu, ”Türkiye'nin Jose Mourinho'su demek yanlış olmaz. Şenol hoca çok farklı. Oyuncular arasında ayrım yapmıyor. Kimsenin ismine bakmıyor. Futbolcuya güven aşılıyor, adil davranıyor. Herkes ile konuşup ilgileniyor. Şampiyonluğun baş mimarı Şenol Güneş!” diye konuştu.

”BURASI İKİNCİ VATANIMIZ”

Ailesinin de kendisi gibi İstanbul’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Quaresma, ”Burası ikinci vatanımız gibi. Buradan ayrılan Fernandes ve Almeida sonradan pişmanlıklarını dile getirdiler. Ailem İstanbul'da olmaktan, yaşamaktan büyük keyif alıyor. Zaten idman, kamp ve maç günleri dışında sürekli evdeyim. Kızım burada dünyaya geldi. Çifte vatandaş oldu!” dedi.

”BEŞİKTAŞ TARAFTARI YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZ PARÇASI”

Beşiktaş taraftarına duyduğu hayranlığı dile getiren Quaresma, ”Beşiktaş taraftarını anlatamam. Onlarla hayat buluyorum. Kalbim gibiler… Onlar benim için adeta yaşamın vazgeçilmez parçası… Özellikle yeni stadımızda bizleri turbo motor gibi itiyorlar. Bu takım içeride maç kaybetmez. Stadın eski halini de bildiğim için arasında inanılmaz fark var. Başkan ve yönetim büyük iş başardı. Biz de şampiyonluk ile teşekkür ettik.” diye konuştu.