SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan, Galatasaray Odeabank maçının ardından FB TV’ye açıklamalarda bulundu. Karşılaşmanın dördüncü periyodunun başlamasının hemen öncesinde yaşanan tribün olaylarını değerlendiren Onan, “Bizim salonumuz insanlara örnek olsun” dedi.

Ömer Onan’ın açıklamaları şu şekilde:

“İki takımda kazanmak istiyordu. Sahada iyi mücadele vardı. Öncelikle şunu söylemek istiyorum; sahada iki takım oyuncuları da en ufak bir gerginliğe mahal vermediler. Hepsi birbirine karşı saygılıydı. Bu güzellikleri de söylememiz lazım. Oyuncularla alakalı en ufak bir sıkıntı yoktu” diyerek başlayan Onan, “Galatasaray seyircisi tabii ki takımını destekleyecek ama sahaya yabancı madde atma işinden kurtulmalı. Atılan maddelerin haddi hesabı yok. Gerek yok. Kendi takımına ve oyuncularına zarar veriyorsun.”

“Çok iyi oynamadık, iyi mücadele ettik, iyi savunma yaptık. Galatasaray'ı 65 sayıda tuttuk ama bugün üçlük yüzdemiz çok kötüydü. 18'de 3 atmışız. Kötü günümüzdeydik. Kötü bir hücum performansıyla yine de maçın sonuna gelmek önemliydi. Seri oynuyoruz. Bundan sonra Salı günü tekrar oynayacağız. Her geldiğimizde amacımız maçı kazanmaktır. Saha dışı olaylara gerek yok. Bizim salonumuz insanlara örnek olsun. Sahaya en ufak bir şey atılmıyor. Canlı yayında saklayamazsınız da. Her şey görülüyor. Yazık yani. Oyuncuların üzerinde şişeler patladı. Hepsi yabancı oyuncular. Kendi ülkemizin değerini de düşürmeyelim. En az 3-4 tane oyuncunun üzerinde şişe patladığını gördüm. Kimse sahada bunları hak etmez. Bu kadar gerginliğe gerek yok.”