SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım ile Pereira yemekte buluştu

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kardeşi Ali Yıldırım ve Vitor Pereira dün yeni sezon için bir ‘mini zirve’ yaptı. Portekizli, “Şampiyon yapmadan ayrılmak istemiyorum” dedi.

Güncellenme: 07:47, 29/05/2016
Aziz Yıldırım ile Pereira yemekte buluştu

AMKSPOR

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkan kardeşi Ali Yıldırım ve Teknik Direktör Vitor Pereira ile Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yemekte bir araya geldi. Portekizli hoca, kaçan şampiyonluğun nedenlerini yemekte anlatırken, Türkiye ligini artık iyice tanıdığını, yeni sezonda takımı şampiyon yapacağını belirtip “Fenerbahçe'yi şampiyon yapmadan bir yere gitmek istemiyorum” dedi. Portekizli teknik adam, yönetime transfer listesini de sunarken 3-4 bölgeye mutlaka transfer yapılması gerektiğini söyledi.

 

Vitor Pereira, özellikle sol bek, stoper, orta saha ve forvete transfer isterken, “Gökhan Gönül ve Mehmet Topal mutlaka takımda tutulmalı. Diego Ribas ve Nani ise satılabilir. Ba ve Fabiano da anlaşma olursa alternatif olarak takımda kalabilir. Futbol Şubesi'nin Ali Yıldırım'a bağlanmasını kabul ediyorum” diye rapor verdi. Başkan Yıldırım ile Pereira'nın önümüzdeki hafta içerisinde bir kez daha bir araya gelecekleri ve bir durum değerlendirmesi yaparak, durumu netleştirecekleri belirtildi.