SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira mecburen kalıyor

UEFA ile yapılan anlaşma sonrasında maddi anlamda sıkıntı yaşayan Fenerbahçe, eğer istifa etmezse gelecek sezon da Pereira ile çalışacak.

Güncellenme: 09:30, 28/05/2016
Vitor Pereira mecburen kalıyor

Fenerbahçe’de Başkan Aziz Yıldırım ile Teknik Direktör Vitor Pereira arasındaki zirvenin bugün veya yarın yapılması bekleniyor. Görüşmede geçen sezonun hesabını soracak Yıldırım'ın Pereira'yı istifaya zorlaması bekleniyor. Ancak Portekizli hoca istifaya yanaşmazsa Pereira 1 yıl daha sarı-lacivertli ekibin başında kalacak.

 

Yönetimin elini kolunu bağlayan konu ise Pereira ve ekibinin 4 milyon Euro'yu bulan tazminatları… UEFA ile yapılan anlaşma nedeniyle harcamalarını kısıtlayacak olan yönetim, bütçede böyle bir açık vermek istemiyor. Pereira kalsa bile Ali Yıldırım'a bağlı olarak çalışacak. Yeni sezonda Samandıra'da tek yetkili Ali Yıldırım olacak.

 

SEZONU 27 HAZİRAN’DA AÇACAK

Tartışılan isim olan Pereira, yeni sezon planlamasını bile hazırladı. Sarılacivertliler, sezonu 27 Haziran'da açacak. Ayrıca Portekizli hocanın Başkan Aziz Yıldırım'la yapacağı toplantıda gönderilmesini düşündüğü oyuncuların isimlerini de vereceği belirtiliyor. Pereira'nın 6-7 takviye istediği de iddialar arasında.