SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Semih Kaya 6 yılda Aziz Yıldırım’ı yakaladı

18 yıldır görevde bulunan Aziz Yıldırım bu süreçte Fenerbahçe müzeye 11 kupa kazandırdı. Sarı-kırmızılı forma altında 6 sezon geçiren Semih Kaya ise bu sürede 11 madalya taktı. 18 yaşındaki bir Galatasaray taraftarı ise tam 21 kez sevindi!

Güncellenme: 08:28, 28/05/2016
Semih Kaya 6 yılda Aziz Yıldırım’ı yakaladı

Ziraat Türkiye Kupası'nı Galatasaray kazandı, ancak Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın açıklamaları yine çok konuşuldu.

Ali GÜMEN / ÖZEL HABER

Sarı-kırmızılı taraftarları, hakemleri, Başkan Özbek'i ve geçmiş dönemde oynanan maçları hedef alan Yıldırım, 18 yıldır Fenerbahçe’de başkanlık koltuğunda oturuyor. Türk sporuna sayısız hizmette bulundu ama en fazla da Galatasaray’ın başarılarını izlemek zorunda kaldı.

 

SÜPER KUPA'YI KAZANIRSA!

Galatasaray’ın 25 yaşındaki yıldızı Semih Kaya, 6 yıldır giydiği parçalı forma altında, Aziz Yıldırım'la aynı kupa sayısına erişti. Yıldırım 18 yılda, 11 kez sevinirken, Semih Kaya ise sadece 3'te 1'lik sürede aynı başarıyı yakaladı. 8 yıldır Galatasaray’da bulunan Semih, 2 yıl kiralık olarak Kartalspor ve Gaziantepspor’a gitmişti. 11 Ağustos'taki Süper Kupa finalinde de Galatasaray, Beşiktaş'ı yenerse Semih, Yıldırım'ı sollayacak.

 

GALATASARAY İKİYE KATLADI

Aziz Yıldırım’ın görevde bulunduğu 18 senede Galatasaray tarihinin en parlak günlerini yaşadı. 1998 yılında hayata gözlerini açan bir Galatasaray taraftarı bugüne kadar 21 kez kupa sevinci yaşadı. 9 lig, 6 kupa, 1 UEFA Kupası, 1 UEFA Süper Kupası, 4 Süper Kupa kazanıldı. Aziz Yıldırım ise 11'de kaldı.

Yayınlanma Tarihi:08:24,