SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Minderde hedef 3 madalya

İzmir'de devam eden Uluslararası Mahmut Atalay ve Yaşar Erkan Güreş Turnuvası'nı takip eden Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Eski Milli Güreşçi Ahmet Ayık, milli güreşçilerimizin 2016 Rio Olimpiyatları'nda en az 3 madalya alacağına inandığını söyledi.

Güncellenme: 15:42, 28/05/2016
Minderde hedef 3 madalya

Türk Güreş Vakfı Genel Başkanı ve FILA Asbaşkanı Ahmet Ayık, olimpiyatların Türk güreşi için çok önemli olduğunu ifade ederek, “Güreş bizim ata sporumuz ve Türkiye’nin olimpiyatlardaki madalya deposu. Çünkü olimpiyatlardaki 38 altın madalyanın 28’ini güreşten kazandık. Bu yıl milli takımda 14 güreşçimiz mindere çıkacak. Ben 3 madalya bekliyorum, bunun üstü sürpriz olur. Üç madalyanın rengi ne olur orada göreceğiz” dedi.

Halkapınar Spor Salonu’nda yarın sona erecek turnuvanın faydalı geçtiğini anlatan Ahmet Ayık, “Salon ve organizasyon güzel. İzmir zaten güzel, İzmir’de kamp yaptıktan sonra nice şampiyonluklar yaşadım. Sadece katılım biraz az, 7 ülke var.

Bu turnuvada ülke sayısı 15-20 olmalıydı. Buna rağmen amaç doğru, yıldız millilerimiz önce gençlere sonra büyüklere çıkıp Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi sürdürecekler. Federasyonumuz güreşçilerimizin gelecekte Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazanmalarını hedefliyor. Yıldızlarda ve gençlerde her zaman çok iyiyiz, büyüklere geçince duraklama oluyor. Güreşçilerimizin orada da aynı başarıyı göstermeleri lazım” diye konuştu.