SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Riekerink mucizesi!

Galatasaray'dan aylık 17 bin Euro maaş alan Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink, önce takımı toparladı sonra da Türkiye Kupası’nı kazandırdı.

Güncellenme: 12:39, 28/05/2016
Galatasaray’da Riekerink mucizesi!

Galatasaray'da Türkiye Kupası bayramı yaşanıyor… Sezona iyi başlayamayan, haftalar ilerledikçe taraftarına tam bir kabus yaşatan sarı-kırmızılılar, 2.5 ay önce takımın başına Jan Olde Riekerink'in getirilmesiyle hayat buldu. Hollandalı teknik adam, göreve geldikten sonra önce futbolcuları tanıdı, sonra sistemini oturttu. Riekerink ile Cimbom, ligde beşinciliği kıl payı kaçırdı ama Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe’yi mağlup ederek, Avrupa'da cezasını yeni sezonda çekmeyi garantilemenin keyfini yaşadı.

 

AZ ZAMANDA BÜYÜK İŞ

Hollandalı hoca, Galatasaray’da az zamanda büyük işler başardı. Hem de öyle yüksek paralara değil. Ayda 17 bin Euro, toplamda ise 50 bin Euro kazanan ve emanetçi olarak takımın başına getirilen Riekerink, şimdilerde hoca arayışları yapan yönetimin de kafasını karıştırdı. Geldiği dönemde altyapının başına geçeceği açıklanan Riekerink, teknik adam transferinde mutlu sona ulaşılamazsa takımın başında kalabilir. Taraftarların ve futbolcuların kısa sürede sempatisini kazanan Hollandalı, “Galatasaray’da mutluyum” diyerek yönetime mesaj yollamıştı.

 

2015-16 MAAŞ TABLOSU

Hamza Hamzaoğlu: 2 milyon dolar

Mustafa Denizli: 3 milyon dolar

Jan Olde Riekerink: 50 bin euro

Yayınlanma Tarihi:08:55,