SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası finalinde ezeli rakibi Fenerbahçe’yi yenerek şampiyonluğa ulaşan Galatasaray’da, Belçikalı savunma oyuncusu Jason Denayer veda etti. Manchester City’den kiralanan genç futbolcu, Instagram hesabından taraftara, takım arkadaşlarına ve camiaya veda mesajı yayınladı.

 

Herkese teşekkür ederek mesajına başlayan Denayer, Galatasaray’da yaşadıklarını hayatı boyunca unutmayacağını söyledi. Galatasaray’da forma giydiği dönemde sadece saha içinde değil, saha dışında da büyük tecrübeler edindiğini söyleyen Belçikalı savunmacı, şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili takım arkadaşlarım, sevgili taraftarlar… Biliyorsunuz pek konuşkan bir insan değilimdir… Daha çok saha içindeki oyunumla konuşmayı tercih ederim. Sona eren futbol sezonunun ardından Galatasaray’daki kiralık sözleşmem sona eriyor. Bu formayı giydiğim için onur duyuyorum. Burada bulunduğum her gün gelişimime büyük katkı sağladı. İlk geldiğim günden bu yana herkes çok misafirperverdi… Bunun için teşekkür ederim. Yönetime ve taraftara bana verdikleri destek için minnettarım…

Türkiye Kupası’nı kazandık. Avrupa maçlarında unutamayacağım bir tecrübe kazandım. Burada bulunduğum 9 ay bana muhteşem futbol ve hayat tecrübesi kazandırdı. İnişli çıkışlı bir sezon yaşadık. Bazen başarılı bazen başarısız olduk. Efsane bir takımda oynadım ve harika şehirde yaşadım. Taraftarın tutkusundan çok etkilendiğim için her zaman Galatasaray için elimden gelenin en iyisini yaptım.”

Yayınlanma Tarihi:12:24,