SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig'i 5. sırada tamamlayan Manchester United'da Lous van Gaal dönemi sona erdi. İngiliz devi, takımın başına Jose Mourinho'yu geçirdi. Portekizli çalıştırıcı ile 3+1 yıllık anlaşma imzalandı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Chelsea'deki görevinden Aralık 2015'te kovulan ve o günden bu yana takım çalıştırmayan Jose Mourinho ile Manchester United yönetimi ile arasındaki görüşmeler olumlu sonuçlandı. İmzaların atılmasının ardından açıklama yapan Manchester United CEO’su Ed Woodward “Mourinho günümüzün en iyi teknik adamı… Avrupa’da birçok kupa kazandı. Premier Lig’i de iyi biliyor. İngiltere’de üç kez şampiyonluk yaşadı. Manchester United’a da başarı kazandıracağına inanıyoruz” dedi.

jose-iç

Jose Mourinho ise “Manchester United’da çalışmak tüm teknik adamlar için büyük bir onurdur. Dünya çapında tanınan ve taraftarı olan bir kulüp… Bu durumun başka hiçbir kulübe nasip olmayan mistik ve romantik bir tarafı var. Manchester United’da çalışmak benim hayallerimden biriydi ve buna ulaştığım için çok mutluyum” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:11:49,