SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bucaspor’da rota Hasan Çelik’e döndü

Bucaspor yeni sezon kampı öncesinde teknik direktör sorununu çözmek istiyor. Suat Kaya'nın maliyeti çok gelirken Hasan Çelik öncelikli aday... Yöneticiler ise sportif direktör Yılmaz Özlem'in sahaya inmesini istiyor.

Güncellenme: 13:44, 27/05/2016
Bucaspor’da rota Hasan Çelik’e döndü

Spor Toto 2. Lig takımlarından Bucaspor, 31 Mayıs’ta sözleşmesi sona erecek olan teknik direktörü Suat Kaya ile henüz masaya oturmazken yönetimin rotayı Hasan Çelik’e çevirdiği öğrenildi.

Suat Kaya’nın yüksek maliyeti nedeniyle zorlanan sarı-lacivertlilerin makul bir fiyat önerdiği Hasan Çelik’ten olumlu yanıt aldığı bildirildi. Başkan Çetin Kayışlı’nın Suat Kaya ile son bir görüşme daha yapacağı, uzlaşma sağlanamaması halinde Hasan Çelik’le sözleşme imzalanacağı ifade edildi.

Geçen sezon Karşıyaka’da teknik direktör Cüneyt Dumlupınar’ın yardımcılığını yapan Hasan Çelik, 2014-2015 sezonunda 2. Lig Kırmızı Grup’ta Pazarspor’u çalıştırdı. Teknik adamlık kariyerine 2004 yılında İzmirspor’da antrenörlük yaparak start veren 48 yaşındaki çalıştırıcı, Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor’da da görev aldı.

Öte yandan Bucaspor’da bazı yöneticilerin ise halen sportif direktörlük görevini sürdüren Yılmaz Özlem’i teknik direktör olarak istediği öne sürülüyor.