SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’dan Galatasaray’a şok sözler

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, maç sonunda sert ifadeler kullandı. Yıldırım kendisine maç esnasında yapılan "Aziz Yıldırım şike yapsana" tezahüratına kızarak, "Galatasaray hep şike yapıyor" dedi.

Güncellenme: 09:05, 27/05/2016
Aziz Yıldırım’dan Galatasaray’a şok sözler

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Ben şike yapmadım; ama Galatasaray hep şike yapıyor” dedi. Ziraat Türkiye Kupası’ndan sonra hakemlere ateş püsküren Yıldırım, devre arası koridora inerek maçı kötü yönettiği için hakem Mete Kalkavan’ı uyardığını söyledi.

 

Hakemlerin ligin sıralamasını tayin ettiğini söyleyen Fenerbahçe başkanı şu ifadeleri kullandı:

“Devlet pasoligi çıkardı amacı neydi. Tribünleri kapatıyorlar onun amacı neydi. Durmadan ceza ödüyoruz. UEFA’da bu cezalar zarar olarak gözüküyor. Bu sene Türkiye’de şampiyonu da küme düşenleri de orta sıralardaki takımların hepsini hakemler tayin etti. Mete Kalkavan genç hakem, bunlar yetişsin de kendilerini bir başka türlü görmeye başladılar. Kurallar var, bu kuralları uygulayın… İlk devre söyledim bunları, ikinci devre değişti. Bizim Halis Özkahya ile Fırsat Aydınus şampiyonlouğumuzu engelledi bu sene.”

“GALATASARAY HEP ŞİKE YAPIYOR”

“İstanbul BŞB maçında kötü oyunyoruz ilk yarı penaltı var vermiyor, ondan sonra kaybediyoruz. Beşiktaş başkanına, Galatasaray başkanına ceza vermezler, Aziz Yıldırım’a gelince ceza verirler. 19 Haziran’da genel kurul var orada konuşacağım dinlesinler beni.”

“FETHULLAH GÜLEN’İN GALATASARAY’I ŞAMPİYON ETTİĞİ SÖYLENİYOR”

Galatasaraylılara seslendiğini belirten Aziz Yıldırım, şunları söyledi:

Aziz Yıldırım şike yapmadı. Benim şike yaptığıma dair her türlü belge, bilgiyi ortaya koyalım. Bir Allah’ın kulu benim şike yaptığımı, bir kulübe ya da oyuncuya para verdiğimi veya başka bir işlem yaptığımı ispat ederse, kendimi köprüden atarım. Bunu UEFA’da da söyledim, bugün de söylüyorum, yarın da söyleyeceğim. Ama Galatasaray şike yaptı. Şikeyi bu ülkeye sokan Galatasaray. 8-0’ları unuttu mu herkes? Benim bu olaylarda bir tane Allah’ın kulu diyebilir mi para aldık? Kimse söyleyebiliyor mu? Fenerbahçe camiası geldi, şöyle teklif etti, böyle teklif etti diye. Söylemezler, çünkü öyle bir şey yok. Sivas’a paralar gitti. Emenike gelmiş, paraları sayarken fotoğraf çektirmiş. Nerede bunlar? Bizi yargılayanlar, hapse atanlar hepsi dışarıda. 2000 yılında Fethullah Gülen’in dua ederek Galatasaray’ı şampiyon yaptığı söyleniyor. Biz de böyle bir şey yok. Bugün Avrupa’da üç tane final four oynamış bir kulübüz.”

“Tören başladı bize küfrediyorlar dedi Gökhan. Basketbolda gittik final oynadık, kaybettik ne yapalım. Kadınlarda final oynadık, kaybettik. Mühim olan spor yapmak. Ben gündem değiştirmek için söylemiyorum gerçeği söylüyorum. Bu kadar para veriyoruz, iki düdüğe mi bırakacağız her şeyi. İkinci devre iyi idare etti. O zaman edebiliyor. O zaman söylenecek bir şey yok. Sen gördüğünü çal.””

“Mourinho geliyor filan, bu dönemler bitti. Kulüplerin borçlanmaması lazım. Bunun için her şeye dikkat edeceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:00:12,