SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adana Demirspor’dan Konya’ya çıkarma

Süper Lig’e çıkmak için verdiği play off mücadelesinde finale kalan Adana Demirspor’un taraftarı Seyhan Belediyesi tarafından sağlanan otobüslerle Konya’ya hareket etti.

Güncellenme: 10:59, 27/05/2016
Adana Demirspor’dan Konya’ya çıkarma

PTT 1. Lig play off yarı final müsabakalarında deplasmanda 3-2 yenildiği Vartaş Elazığspor'u evinde 2-1 yenerek eleyen ve finale kalan Adana Demirspor, Konya Arena Stadyumu'nda bugün oynanacak maçta Multigroup Alanyaspor ile Süper Lig'e çıkma mücadelesi verecek. Bu önemli müsabaka için Adana'dan Konya'ya maç bileti alabilen 18 bin Adanalı gidiyor.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da taraftarın bu önemli finali izlemek ve takımlarına destek verebilmek için Konya’ya gitmeleri için otobüs temin etti. Otobüsleri sabah saatlerinde bizzat kendisi uğurlayan Başkan Karalar, taraftardan 90 dakika kesintisiz tezahürat yapmasını isterken Adana Demirspor'un şampiyon olarak şehre dönmesinin en büyük dileği olduğunu söyledi.

adana-demirspor-taraftar-iç-27-05

Başkan Karalar, “Uzun bir çabanın ardından Adana Demirspor adını finale yazdırdı. En büyük dileğimiz takımımızın şampiyon olarak şehre dönmesidir. Bugün ben de bu müsabakayı izlemek ve Demirspor'umuza destek vermek için gelmeyi çok istiyordum ancak kızımın düğünü olduğu için gelemiyorum. Şunu bilesiniz ki yüreğim sizinle atacak. İnşallah Adana Demirspor şampiyon olacak ve adını Süper Lig'e yazdıracak. Kazasız belasız gidin gelin.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmanın ardından taraftarlar otobüslere binerek Konya'ya hareket etti.