SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taraftarlar arasında gerginlik yaşandı…

Antalya'da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası final maçı öncesi iki takım taraftarları arasında stat girişinde kısa süreli gerginlik yaşandı.

Güncellenme: 21:14, 26/05/2016
Taraftarlar arasında gerginlik yaşandı…

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Antalya Stadyumu’nda oynanan Galatasaray- Fenerbahçe maçı öncesi saha çevresinde polis yoğunluk önlemi aldı. Galatasaray ile Fenerbahçe taraftarları güvenlik gerekçesiyle stada farklı alanlardan alındı. Sakıp Sabancı Bulvarı yönünden ilerleyen Fenerbahçe taraftarları ile Antalya Kültür Merkezi tarafından yürüyen Galatasaray taraftarları arasında tartışma çıktı. Bulvarın bir bölümünde trafiği kapatan polis, Galatasaray taraftarları bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı.

detay-resim-1

Taraflar arasında yaşanan gerginlik, polisin müdahalesiyle kısa sürede büyümeden engellendi. Polis daha sonra Fenerbahçe taraftarını stada giriş yapması için uyardı. Çevik kuvvet ekibi bulvarda önlem alarak, trafik akışını sağladı. Bu sırada bazı taraftarlar meşale yakıp maytap attı. Polis, kent merkezinde de iki takım arasında gerginlik yaşanmaması için önlem aldı. Stadı çevreleyen caddelerde taraftarlar yönlendirilerek, statta kendilerine ayrılan bölüme gitmeleri konusunda uyarıldı.

detay_resim-2

Yayınlanma Tarihi:19:20,