SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mesut Hoşcan aday olmuyor

Spor Toto Süper Lig'den PTT 1'inci Lig'e düşen Eskişehirspor'da Kulüp Başkanı Mesut Hoşcan, 4 Haziran'da yapılacak olağanüstü kongrede aday olmayacağını açıkladı.

Güncellenme: 17:33, 26/05/2016
Mesut Hoşcan aday olmuyor

Eskişehirspor’un resmi internet sitesinde yazılı açıklamada bulunan Mesut Hoşcan, ligde kalmak için mücadele ettiklerini ancak istedikleri sonucu alamadıklarını söyledi.

Verilen mücadelede kendilerine destekte bulunan Vali Güngör Azim Tuna ile Eskişehirspor taraftarlarına teşekkür eden Hoşcan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Eskişehirspor’u ikinci devre maçlardaki her 90 dakika durmadan destekleyen taraftarlarımız, oluşan olumsuz havayı, çatlak çıkan sesleri bitirerek takımlarının her anında yanında oldular. Bu taraftara istediğini veremediğimiz için üzgünüz. Lig bitene kadar, herkes konuştu. Ben konuşmadım. Önümüzdeki olağanüstü kongrede aday olmayacağım. Sorunun bir parçası olarak görülüyorsam, tabii ki olmayacağım. Eskişehirspor sevgisi bunu gerektirir.”

‘HAKEM HATALARININ EN ÇOK ETKİLEDİĞİ TAKIM OLDUK’

Kendisine yönelik hakaret ve iftiralara yanıt vermediğini söyleyen Hoşcan, “Mesut Hoşcan’ı suçlamak en kolayı. Lig bitene kadar susmamın sebebini bütün kamuoyu biliyor. Takıma odaklanmak, kentin bir arada kenetlenmesi için uğraşmak. Var gücümle bu hedefe kilitlendim. Her türlü manipülasyona, hakarete, yalana ve iftiraya bir kere bile cevap vermedim. Hakem hatalarının en çok etkilediği takım olduk. Bunu sadece biz değil, Türk futbol camiası da kabul ediyor” dedi.

Kulübün sıkıntılarının olduğunu belirten Hoşcan, “Sıkıntılarımız kronik. Kişilerin tek başına altından kalkabileceği boyutu aşmış durumda. Geçtiğimiz yıllarda har vurulup harman savrulmasının etkisi bu durum tabii ki. Şirketleşme işinin yarım kalmaması gerekiyor. Kulübün taraftara açılması için yapmış olduğumuz çalışmaların sürdürülmesi çok önemli. Şu ana kadar bize başvuran herkesin başvurusunu kabul ettik, kulübümüzün kapılarını ardına kadar açtık” dedi.