SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım Demirören varken şampiyon olan takımların kupa törenlerinde hep olay var. Galatasaray'ın saatlerce bekletildikten sonra Başbakan'ın talimatıyla kupa alması unutulmadı. Şimdi de Beşiktaş'a kupa verilirken Demirören'in korkusuyla protokol tribünü karartıldı. Başkan, kupayı kimseler görmeden verdi ve kaçıp gitti. Futbol Federasyonu Başkanı, aleyhinde bağırılacak diye korkuyor, inanılacak gibi değil resmen komedi.

Diğer üzücü bir olay stadın başından sonuna yapımının başında bulunan ve büyük fedakârlıkla çalışan İhsan Coşkun'a açılışta bir küçük teşekkür dahi yok. Başkan ve yönetime pek yakışmadı. Hani biz Beşiktaşlılar vefa duygumuzla gururlanırdık, yapılanı unutmazdık. Telafi edilmelidir.

ÖMER TOPRAK GELMELİ

İlk İngiltere milli maçımızı 1984'te, federasyon başkanlığımda daha yeniyken 8-0 kaybetmemizi ve yıllardır tek gol atamamış olmamıza da hep üzülürdüm. Ama neyse maküs talihimizi son maçta yendik ve golümüzü attık, daha fazlasını da atabilirdik, ama şansımız yoktu. Ben takımımızı çok beğendim, sadece solda Caner, sonra da İsmail aksadı. Stoperde de bence Mehmet Topal yerinde değildi. Yaptığı penaltı acemice oldu. Forma girecek bir Caner'le sol toparlanır. Ama Topal'ın yerine ne yapıp yapıp, Almanya'dan Ömer Toprak, Gökhan ile barıştırılıp takıma konmalı veya Başakşehirli Yalçın buraya düşünülmelidir. Orta sahamız Arda ve Mehmet Topal ile daha da güçlenecek ve Cenk orada golcülüğünü gösterecektir.

Bu arada milli takıma Fatih Terim'i getirerek yerini sağlamlaştırmaya çalışan Federasyon Başkanı'nın, hocayla ters düştüğü konuşulmakta. Nitekim Fatih hoca 5 Ocak'ta tarihi bir konuşmayla önemli açıklamalarda bulunacağını söylemesine rağmen bunu yapamadı. Federasyon Genel Kurul yapısının mutlaka değişmesini istemesi acaba bunun baş sebebi olabilir mi?