SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medipol Başakşehir, Eren Albayrak ile Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda imza töreni düzenlenledi. Albayrak, kendisini 3 yıllığına turuncu-lacivertli yapan sözleşmeye imza attı. Eren Albayrak, “Çok zor ve doğru bir karar verdim. Güzel şeyler başaracağımızı düşünüyorum, bundan sonra kulüple birlikte daha büyük hedeflere yürüyeceğiz” dedi.

MESUT ALTAN: “EREN, HOCAMIZIN UZUN DÖNEMDİR TAKİP ETTİĞİ OYUNCUYDU”

Düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Medipol Başakşehir As Başkanı Mesut Altan, “Bugün Eren Albayrak ile bir dönemdir yürüttüğümüz transfer görüşmeleri sonucunda 3 yıllık imza attık. Eren, hocamızın uzun dönemdir takip ettiği oyuncuydu. Kulübümüze fayda sağlayan uluslar arası ve UEFA’daki yapılacak değerlendirmelerde bizim bundan sonraki dönemde yapılan plan çercevesinde transfer gerçekleştirilecek. Kulübümüze ve kendisine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“HOCANIN HER BÖLGE İÇİN BİR PROJESİ VAR”

Lacivert-turunculu ekibin kadrosuna başka isimler ile takviye yapılıp yapılmayacağı sorulan Altan, “Kulüp olarak bir plan dahilinde bu işleri yapmaya çalışıyoruz. Hocamızın ve başkanımızın insiyatifi doğrultusunda. Aldığımız oyuncular değil takip ettiğimiz oyuncularda var bu sayıda 250 oyuncu civarında. Hocanın her bölge için bir projesi var. Hem oyun kalitesini yükseltecek hem de takımı daha yukarıya taşıyacak oyuncular olacak. Daha atletik bir takım yapma isteği var hocamızın. Transferin ön tarafına 3 dakikalık imza var ama arka planda önemli bir çalışma var. Biz kendi adımıza geçen sene de bunu hedefledik. Kamp döneminden önce bütün oyuncularımızla gerekli kontratları imzalayıp kampa hazır gitmek istiyoruz. Birkaç bölgeye daha ihtiyacımız var. Onları da ilerleyen günlerde halledeceğiz” diye cevap verdi.

“VOLKAN BABACAN İLE EDİN VİSÇA’YA TEKLİFLER VAR”

Volkan Babacan ile Edin Visça’ya teklifler olduğunu ifade eden Mesut Altan, “Bu sezonu 4’ncü bitirdik ve doğal olarak oyuncularımızla yurt içi ve dışından teklifler var. Bu teklifleri olabilecek ihtimallerle değerlendireceğiz. Edin Visça ve Volkan Babacan bunlardan bazıları. Bunlara teklifler var. Bu teklifleri daha somut hale getirmeye çalışıyoruz. Olabilecek durumda da yönetim ve başkan bunları değerlendirecektir” diye konuştu.

EREN ALBAYRAK: “BÜYÜK HEDEFLERE DOĞRU İLERLEYECEĞİZ”

Medipol Başakşehir ile 3 yıllık anlaşmaya imza atan Eren Albayrak ise, “Kendi açımdan çok zor ve doğru bir karar verdim. Burada hocam ve başkanımın ilgisi çok önemliydi. Çok ilgi gösterdiler. Görüştük sürekli. Daha önce tesisleri de gezdik. Burada heyecanlı bir şekilde geldim. Bana anlatılan kulüple alakalı projeler benim için çok önemliydi. Kulübün son dönemdeki başarısı önemliydi. Benim ve kulübün yüksek hedefleri olduğu için burayı tercih ettim. Güzel şeyler başaracağız ve inşallah büyük hedeflere doğru ilerleyeceğiz” dedi.

“REKABET BENİM İÇİN HER ZAMAN GÜZEL BİR ŞEY”

Medipol Başakşehir’de Alpaslan ve Ferhat ile rekabet yaşayacağının hatırlatılması üzerine açıklamalarda bulunan Albayrak, “Rekabet olması benim için her zaman güzel bir şey. Performansımı yukarıda tutmak anlamında güzel olacak bir durum. Alpaslan kötü bir sakatlık yaşadı ve inşallah en yakın zamanda iyileşir. Ferhat ile Trabzonspor’da beraber oynamıştım. Onlar arkadaşlarım. Tatlı bir rekabet olacağı için benim performansımı daha da yukarı taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

“İLGİLENEN TAKIMLAR OLDU AMA BEN BURADAYIM”

Transfer sezonu öncesi adının birçok kulüpte geçtiğinin sorulması üzerine Albayrak şu ifadeleri kullandı: “Bazı kulüplerin ilgisi oldu. Takım ismini vermemem gerekiyor. Doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Çünkü kendi yapıma ve kendi futbol anlayışıma göre bura daha uygundu. Sürekli oynamak isteyen bir insanım. O sebeple buraya geldim. İlgilenen takımlar oldu ama ben buradayım.”