SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Basketbol Ligi play-off yarı finalinde Fenerbahçe-Galatasaray serisi olaylı başladı! Ülker Arena’daki ilk maçta Göksenin Köksal’ın Antic ile olan artışmasından sonra teknik faul alan Ergin Ataman’dan açıkla geldi.

 

Ataman, Fenerbahçe Kulübü’nün yaptığı açıklama sonrasında sessiz kalamayacağını belirterek, yaşananları anlattı. A Milli Basketbol Takımı’nın da başantrenörlüğünü yapan Ergin Ataman, Aziz Yıldırım’dan “Fenerbahçe Başkanı olan şahıs” diye söz etti.

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman’ın yaptığı açıklama şöyle;

“Dün akşam oynanan maçta yaşananlarla ilgili yorumdan kaçınmak istesem de Fenerbahçe Spor Kulübü’nün son açıklamasından sonra sessiz kalamayacağım.

 

Saha içinde bir pozisyonda yaşananlardan sonra salonda gerginlik artmasın diye oyuncumu kenara aldım. Ancak bizim benchin 1 metre yakınındaki grubun, milli bir sporcuya çok ağır küfürlü tezahüratı başlayınca baş hakemden kuralı uygulayıp anons yaptırmasını istedim.

Susturulması gereken bu grubun tezahüratları ayrıca ekranlardan da gayet net bir şekilde duyuldu. Ancak baş hakem ısrarla bunu reddedince ben de kendisine itiraz ettim. Ne Fenerbahçe taraftarıyla ne de Fenerbahçe Başkanı olan şahıs ile en ufak bir diyalog ve göz temasım olmamıştır.

Fenerbahçe’nin yaptığı açıklamayla yine ben ve sporcum hedef haline getirilmiştir. Türkiye’de sporun güzelliklerinin ön plana çıkması için haftalardır yaptığım iyi niyetli çabaları planlanmış bir tezgah olarak göstermeye calışan zihniyetin takdirini Türk spor kamuoyuna bırakıyorum.

Ancak şunun da altını çizmek isterim ki bu zihniyet, her platformda sürdürdüğüm fair-play çabalarının önüne geçemeyecektir!”

Yayınlanma Tarihi:15:02,