SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Sarıca’nın 2 yıl daha sözleşmesi var”

Play-off'ta Galatasaray Odeabank'a 2-1 yenilerek sezonu çeyrek finalde kapatan son şampiyon Pınar Karşıyaka'da, Ufuk Sarıca ve bütçe sıkıntısının getirdiği sıkıntılar yaşanıyor.

Güncellenme: 14:35, 25/05/2016
“Sarıca’nın 2 yıl daha sözleşmesi var”

Pınar Karşıyaka’da yeni sezonda basketbol şube başkanlığı görevini yürütecek Turgay Büyükkarcı, önceliği bütçe ve teknik adam konusuna vereceklerini söyledi.

İsmi Beşiktaş Sompo Japan’la anılan Antrenör Ufuk Sarıca’ya geçmiş sezonlarda da farklı kulüplerden teklif geldiğini hatırlatan Büyükkarcı, “Ancak hocamızın 2 yıl daha sözleşmesi var ve burada mutlu. Pınar Karşıyaka’da kalma konusunda bir sorun yaşanacağını düşünmüyorum” dedi.

Yeşil-kırmızılı ekipte mevcut kadrodaki isimlerden Can’ın yanı sıra genç oyuncular Egemen ve Mertcan ile geçen hafta A takımla sözleşme imzalayan Görkem’in kontratları var. Yabancılardan Iverson, Wright ve sakatlıkları nedeniyle sezonu erken kapatan Palacios ile Jones’un opsiyonlu sözleşmesi bulunuyor. Yeşil-kırmızılılarda gelecek sezon basketbol takımı bütçesinin 18 milyon TL’den 8.5 milyon TL’ye düşeceği açıklanmıştı.