SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’e yükselen Manisaspor’da haziran ayı sonunda yapılacak kongrede yeni yönetimin oluşmasını belirlenmeden teknik direktörlük görevine Mehmet Altıparmak’ı getirdiği için eleştirilen Başkan Abdullah Mergen, şimdi de transfer yasağı olmasına rağmen takviye çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

Yunanistan 1’inci Lig ekibi Panaitolikos’un Makedon forveti Marko Markovski, Kayseri Erciyesspor’un kanat oyuncusu Volkan Okumak ve Surinamlı bir futbolcuyla görüştüklerini belirten Başkan Mergen, “Kendi futbolcularımızla tatil dönüşü konuşacağız. İçlerinde kalmasını istediğimiz isimler var” dedi. “PTT 1’inci Lig’de çok iyi bir kadro kurmamız lazım” diyen Başkan Abdullah Mergen, şöyle devam etti:

“Kongre yokmuş gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. 9 Haziran’da yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu mali kongresinin ardından kulübümüze gelecek paranın netleşmesiyle daha rahat hareket edeceğiz. Lig önümüzdeki sezon çok zorlu, bizim düştüğümüzden daha çetin geçecek. Öncelikli hedefi lige tutunmak olan, sonrasında üst sıraları zorlayacak bir ekip oluşturmak zorundayız. Transferde çok dikkatli olmalıyız.”

Öte yandan siyah beyazlı takımda sportif direktörlük için Bülent Akın’a teklif yapıldığı öne sürüldü.