SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jose Mourinho’ya ilk tepki Cantona’dan

Manchester United'ın başına geçmesi beklenen Jose Mourinho ile ilgili yorum kulübün efsane ismi Eric Cantona'dan geldi. Fransız futbol adamı Mourinho'nun doğru isim olmadığını söyledi.

Güncellenme: 11:09, 25/05/2016
Jose Mourinho’ya ilk tepki Cantona’dan

Louis van Gaal’in kovulmasının ardından Jose Mourinho ile görüşmelere başlayan ve bir hafta içinde anlaşması beklenen Manchester United’ın efsane ismi Eric Cantona, Portekizli çalıştırıcının kulüp için doğru isim olmadığını savundu.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’de Sir Alex Ferguson’un ayrılmasının ardından bir türlü toparlanamayan Manchester United, son olarak takımı 5. yapan Louis van Gaal’in de biletini kesti. Yeni menajer arayışındaki ‘Kırmızı Şeytanlar’, Jose Mourinho ile büyük ölçüde anlaştı.

 

Mourinho’yu bir hafta içinde duyurması beklenen Manchester United’ın efsane ismi Eric Cantona, Portekizli çalıştırıcı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. The Guardian’dan Owen Gibson’a konuşan Fransız futbol adamı, Mourinho’nun Manchester United için doğru isim olmadığını söyledi. Başarılı teknik adamın, taraftarın istediği futbolu takıma oynatamayacağını söyleyen Cantona, şunları söyledi:

“Jose Mourinho’yu çok seviyorum. Karakterine, maçlardaki hırsına, kazanma azmine hayranım… Oldukça zeki bir teknik adam ve futbolcularına olan yaklaşımı çok iyi… Onlardan nasıl yüzde yüz performans alacağını biliyor. Birçok başarı kazandı ve belki de Manchester United ile de kazanmaya devam edecek. Fakat oynattığı futbol Manchester United’a uygun değil… Taraftarların, başarı kazanılmasına rağmen onun futbol anlayışını benimseyeceklerini düşünmüyorum.”

 

“EN UYGUN İSİM GUARDIOLA”

Cantona, Manchester United ve taraftarı için en uygun ismin ise Manchester City ile anlaşan Pep Guardiola olduğunu söyledi. Guardiola’nın Johan Cruyyf’un izinden gittiğini söyleyen Cantona “Jose Mourinho’nun aksine Guardiola daha göze hoş gelen, akıcı ve hücum ağırlıklı bir futbol oynatıyor. Eğer Manchester United’ın başına geçseydi taraftarın sevgilisi olurdu” şeklinde konuştu.

Guardiola’yı Manchester United’ın başında görmeyi çok istediğini de sözlerine ekleyen Cantona “O bu takıma özlenen futbolu oynatabilecek tek isim… O da Manchester’da olacak ancak ne yazık ki yanlış tarafta” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:11:08,