SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Emre Mor şaşkınlığı!

Galatasaray'ın geçen devre arasında renklerine katmak istediği Emre Mor'un Borussia Dortmund'a transfer olacağı iddiaları gündeme gelirken, bonservis ücreti şaşkınlık yarattı.

Güncellenme: 09:56, 25/05/2016
Galatasaray’da Emre Mor şaşkınlığı!

Danimarka’nın FC Nordsjaelland takımında oynayan Türk asıllı Danimarkalı futbolcu Emre Mor’un Borussia Dortmund’a 1 milyon euro bonservis bedeli ile transfer olacağı iddiaları, Galatasaray camiasını şaşırttı.

Tarık ERYİĞİT / HABER DETAY

Devre arasında o dönem Galatasaray’ın teknik direktörlüğünü yapan Mustafa Denizli’nin raporu doğrultusunda Danimarka’ya giden sarı-kırmızılı yönetimi, Emre Mor transfer için kulübü ile pazarlıklara başlamıştı. Önce “Deneyelim beğenirsek 500 bin euro ve satıştan pay hakkı veririz” şeklinde başlayan transfer görüşmeleri, Denizli’nin ısrarı üzerine 8 milyon euro’ya kadar çıkmış, ancak FC Nordsjaelland tüm teklifleri reddetmişti.

 

Denizli de ‘Türk Messi’ olarak adlandırılan Emre Mor ile ilgili yaptığı açıklamada “18 yaşında bir futbolcu var. Aramıza katarsak heyecan yaratacak bir futbolcu… Çok iyi ve üst düzey rakamlara çıktık ancak kulübü kabul etmedi” diyerek transferde yaşanan gelişmeleri doğrulamıştı.

8 MİLYON EURO’YA VERMEDİLER AMA…

Avrupa’nın büyük kulüplerinin de dikkatini çeken genç futbolcu hakkında bugün Bild gazetesinde çıkan bir haber, sarı-kırmızılı camiada şaşkınlık yarattı. Habere göre Emre Mor’u kadrosuna katmak isteyen Borussia Dortmund, FC Nordsjaelland ile büyük ölçüde anlaştı. Ancak genç yıldız adayına ödenecek bonservis bedeli, Galatasaray yönetiminde büyük şaşkınlık yarattı.

 

Emre Mor’u almak için yapılan görüşmelerde Borussia Dortmund’un 1 milyon euro’ya Danimarka temsilcisini ikna ettiği öğrenildi. Galatasaray’ın ilk teklifine “FC Nordsjaelland’ın Avrupa’nın şu anki en büyük yeteneğini 500 bin euro’ya satacağını zannediyor musunuz?” diyen Sportif Direktörü Carsten W. Jensen’in, Dortmund’un 1 milyon euroluk teklifine “Evet” demesi hem şaşkınlık hem kızgınlık yarattı.