SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal: “Dip yapmış Trabzonspor’u…”

Ersun Yanal'ı Trabzonspor'un başına geçiren imzaların atıldığı basın toplantısında başkan Muharrem Usta ile birlikte Yanal da camiaya mesaj verdi.

Güncellenme: 15:25, 25/05/2016
Ersun Yanal: “Dip yapmış Trabzonspor’u…”

Spor Toto Süper Lig 2015-2016 sezonunun tamamlanmasının ardından Ersun Yanal’la teknik direktör görüşmelerine başlayan Trabzonspor, tecrübeli çalıştırıcıyla anlaşmayı imzaladı.

Trabzonspor, daha önce anlaşmaya vardığı Ersun Yanal ile resmi imzaları attı. Bordo mavili ekibin başkanı Muharrem Usta, Ersun Yanal’la birlikte düzenlediği basın toplantısında geleceğe yönelik planlarını anlatırken, ileriye dönük umutlu mesajlar verdi.

USTA’DAN SOYLU VE ALBAYRAK’A TEŞEKKÜR

Trabzonspor’da 3. kez görev alacak olan Ersun Yanal, bordo mavili ekibin başkanı Muharrem Usta’yla birlikte Akyazı’da yapımı devam eden spor tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Usta, Ersun Yanal’la birlikte yeni bir heyecanın eşiğinde olduklarını söylerken şu ifadeleri kullandı:

“Stadı gezdik. Son durumu irdeledik. Son günlerde stat oldukça hızlı bir şekilde yol alıyor. Takvime bakılırsa sezona inşallah burada gireceğiz. Sıkıntılar vardı, inşaat yavaş ilerliyordu. Sorunlar çözüldü. Hem Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a, hem TOKİ başkanına, hem de şehrimizin bakanları Süleyman ve Berat bey’e çok teşekkür ediyoruz. Kafamızda soru işaretleri kalmadı.

Yeni sezona yeni statta biraz gecikmeli başlayacağız. 2 maçımız seyircisiz oynanacak. Biz de burada seyircisiz başlamak istemiyoruz. Trabzonspor camiası olarak bu statla birlikte yukarıya çıkacağız. Etrafı derli toplu gezdiğimizde şunu görüyoruz. Burası sadece bir spor kompleksi değil. Burası nefes alabileceğiniz bir alan. Buranın geleceğini bugünden görüyoruz. Burası hem muhteşem bir spor tesisi hem de binlerce, onbinlerce insanın mutlu olacağı bir geleceğe bizi hazırlıyor.”

”DİBİ GÖRMÜŞ DURUMDAYIZ”

Trabzonspor’un hiç hak etmediği bir noktada sezonu bitirdiğini, Trabzon’da herkesin canını, ciğerini yakacak bir ortam bulunduğunu ve dip yaptıklarını belirten Başkan Muharrem Usta, sözlerine şöyle devam etti:

Yeni bir dönem dedik; çünkü maalesef uzun bir süreçle birlikte hepimizin canını ciğerini yakacak bir şekilde dip yapmış bir noktadayız. Buradan yeniden başlamamız gerekiyor. Her şeyiyle yeniden başlamak için tesis bir referans olacaktır. Burası bizi ateşleyecek unsur olacaktır. Bütün takımla, camiayla ve yeni hocamızla birlikte buradan yeni bir yolculuğa başlayacağız. Kendisine yeniden hoş geldiniz diyorum.

Burayı sahiplenmemiz gerekiyor. Sizlerle, halkımızla taraftarımızla burayı yeniden inşa edebilmek adına yeni günlerin arefesindeyiz. Ümit ederim ki; birlikte bu işe sahip çıkarak gelecekte çok büyük işlere imza atacağız. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Buradaki bütün kompleksin şehrimize, Trabzonsporumuz’a, Türkiye’ye, Türk futboluna hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Gerçekten düz bir ova Trabzon’a geldi. Bu tarihi bir durumdur. Bu tesisle birlikte birbirimize söz verip iyi günde kötü günde Trabzonspor’un arkasında durarak geleceği inşa edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

“TRABZONSPOR ÖNEMLİ BİR DEĞER”

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın ardından söz alan teknik direktör Ersun Yanal da gelecek için umutlu konuştu. Trabzonspor’un nelere ihtiyaç duyduğunu çok iyi bildiğini söyleyen Yanal, şunları söyledi:

Trabzonspor’un değerleri, Trabzonspor’u getirdiği nokta hepimiz için önemli. Trabzonspor önemli bir değer. Bu camiayı oluşturan değerleri çok iyi biliyorum. Bizim bu yolculuktaki ihtiyacımız olan şeylerin neler olduğunu biliyoruz. Çok fazla zorlanacağımızı düşünmüyorum. İhtiyaçlar belli. Yeni bir başlangıcın zemini hazır. Başkanımızın da dediği gibi bu dip yapmış Trabzonspor’u nereye götüreceğimizi biz çok iyi biliyoruz. Birlikte, yürekten çalışarak onu nereye götüreceğimizi çok iyi biliyoruz.

Şimdi çalışma zamanı, çok söz zamanı değil. Size neler yapacağımızı, nasıl yapacağımızı detaylı bir şekilde anlatacağız. Artık Trabzonspor, hangi şartlarda ve koşullarda çalışacağını iyi biliyor. Önümüzde bir orta vade olacak. Herkesin sabrına ve desteğine ihtiyacımız var. Her şey birden olmayacak. Bize bir süreç, zaman ve destek lazım. Tüm taraflardan bu desteği bekliyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:14:23,