SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Donk’un ücretini karşılamamız mümkün değil”

Galatasaray, Rodallega'yı alabilmek için Donk takasını gündeme getirirken Akhisar Teknik Direktörü Cihat Arslan, bu transfer için konuştu.

Güncellenme: 08:51, 25/05/2016
“Donk’un ücretini karşılamamız mümkün değil”

Gelecek sezon için transfer çalışmalarını başlatan Galatasaray'da adaylar arasında Hugo Rodallega da var… Bu sezon Akhisar forması ile ligde 19 gole ulaşan Kolombiyalı forvet için sarı-kırmızılılar nabız yoklamaya başlarken Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan, Vatan gazetesine bu transfer iddialarıyla ilgili konuştu.

 

Rodallega’ya karşılık olarak Donk'un takasta kullanılması gündeme gelirken Cihat Arslan konuya olumlu yaklaşsa da maliyetin kendilerini zorlayacağını söyledi. Arslan, “Rodallega'yı bırakmak istemeyiz ama gösterdiği performanstan sonra da normal olarak çok sayıda talibi var. Bizim takımımız için çok önemli bir oyuncu. Gönül ister ki bizimle gelecek sezon da devam etsin… Galatasaray'a transfer olacağı haberleri çok çıkıyor ancak bana kadar gelmiş net bir şey yok henüz” ifadelerini kullandı.

 

Akhisar ile bu sezon Avrupa kupalarının kıyısından dönen Arslan, Donk'un Akhisar'a gelmesine de sıcak baktığını belirtirken yıllık 1.5 milyon Euro garanti ücreti ve maç başı ücretinin kendileri için problem olacağını şu sözlerle anlattı:

‘ÇOK FAYDALI OLUR'

Ryan Donk çok kaliteli ve bize de çok faydalı olabilecek bir oyuncu. Ama onun maliyetini, yıllık ücretini karşılamamız mümkün değil. Oyuncular büyük kulüplerle kontrat imzaladıktan sonra bizim gibi Anadolu kulüplerinin ödeyebileceği parada makas çok açılıyor. Ama ben tabii ki Donk'u takımımda çok isterim. Fakat bu transferin bir de mali boyutu var….”

Yayınlanma Tarihi:08:50,