SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa Açık’ta ana tabloya kalıp ardından ikinci tura yükselerek, ana tabloda maç kazanan ilk Türk tenisçi olan Çağla Büyükakçay, turnuvaya 2. turda veda etti. Çağla, Rus raket Anastasia Pavlyuchenkova’ya 3-6, 6-4 ve 1-6’lık setlerle 2-1 mağlup oldu.

İstanbul Cup’ta şampiyon olarak bir WTA turnuvasında kupa kazanan ilk Türk tenisçi olan Çağla Büyükakçay, Fransa Açık’ta da oldukça başarılı sonuçlara imza attı. Ele turlarında rakiplerini bir bir geçen Çağla Büyükakçay, Belarus’lu raket Aliaksandra Sasnovich’i 5-7, 7-6 ve 6-2’lik setlerle 2-1 mağlup ederek Fransa Açık’ta ana tabloya kalıp maç kazanan ilk tenisçimiz olmayı başardı. 2. turda ise dünya sıralamasında 24. sırada yer alan Anastasia Pavlyuchenkova’yla eşleşen Çağla Büyükakçay, rakibine 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda etti.

İlk sette rakibine 6-3 kaybeden milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay, ikinci sette ise oldukça iyi bir performans göstererek 6-4 kazandı ve setlerde durumu eşitledi. Son sette Çağla’nın servisini kıran Anastasia Pavlyuchenkova, oyuna hakim oldu. 6-1 kaybeden Çağla Büyükakçay, mücadeleden de 2-1’lik yenilgiyle ayrılarak, Marsel İlhan ve İpek Soylu’nun ardından Fransa Açık’a veda etti.

Yayınlanma Tarihi:14:08,