SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de yer alan tek ilçe takımı olan Akhisar Belediyespor, 4’üncü sezonunu da geride bırakırken Başkan Hüseyin Eryüksel, bu başarıdaki en önemli faktörün finansal istikrar olduğunu söyledi.

Dev bütçeli kulüplerin bile zorlandığı Süper Lig’de 4 sezon tutunmanın önemli bir başarı olduğunu dile getiren Başkan Eryüksel, “Biz kulübe tamamen ticari bir işletme gözüyle bakıyoruz. İlişkilerimizde kesinlikle duygusallığa yer vermeden, başarıya odaklanıyoruz. Finansal açıdan doğru yönetilmeyen kulüplerin başarı şansı yok” dedi.

Takımdan ayrılan Ahmet Cebe, İsmail Konuk ve Merter Yüce ile sezonun tamamlanmasına yaklaşık 1 ay kala transferleris konusunda bir toplantı yaptıklarını açıklayan Başkan Eryüksel, 3 futbolcunun kendilerine önerilen rakamı az bularak farklı arayış içine girdiklerini anlatırken şunları söşyledi:

“Bizim için kulübün çıkarları her şeyin önünde gelir. Parasal konularda takım içi dengeleri bozmamaya özen gösteririz. Ödemeleri günü gününe yapmaya çalışırız. Bugüne dek hiçbir futbolcunun Akhisar Belediyespor’dan 1 kuruş alacağı kalmamıştır, kalmaz da. Verdiğiniz sözü tutarsanız, karşılığını isteme hakkınız olur.”