SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa’da yapılacak EURO 2016 finalleri öncesi özel maçta İngiltere ile karşı karşıya gelen Türkiye A Milli Futbol Takımı, güçlü rakibine yenilmesine karşın, gelecek adına Türk halkına umut verdi. Ay-yıldızlı takımımızın, eksik (Arda, Nuri ve Burak) kadrosuna karşın, İngilizler önünde zaman zaman sergilediği etkili futbol, geleceğe umutla bakılmasına neden oldu. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in, finallerde takımı adından çok söz ettirecek bir takım haline getirmesi bekleniyor.

 

OĞUZHAN'IN YERİNE ARDA

Özellikle orta sahada iyi işler yapan kırmızı-beyazlı takımımızda Fatih Terim'in maçlarda sahaya süreceği ilk 11 de aklında şekillendi. Sahaya sürdüğü kadroda sadece Oğuzhan Özyakup'un yerine Arda Turan'ı sahaya sürecek olan hoca, böylece maçlarda daha fazla pozisyon üretme şansına da kavuşacak. Takımın defansı ise en sıkıntılı bölge olarak ön plana çıktı. Terim'in, Mehmet Topal'ı son dönemdeki gibi yine stopere çekmesi de buradaki soruna bir çare olmadı.

 

ÇALHANOĞLU’NA ÖVGÜ YAĞDIRDILAR

Independent, Bayer Leverkusen'de oynayan Hakan Çalhanoğlu'ndan ise övgüyle bahsetti:

“Çalhanoğlu daha 22 yaşında. Ama orta sahadaki yaratıcı rolü ortada. Fatih Terim'in takımı için Çalhanoğlu'nun golleri ve pasları kritik. Nuri Şahin de önemli rol oynayacak. Yunus Mallı, Oğuzhan, Gökhan Töre, Olcay Şahan, Cenk Tosun ve Emre Mor ile Türkiye heyecan verici bir takım oldu.”

Yayınlanma Tarihi:08:53,