SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Podolski: “Türkiye’nin Euro 2016 şansı…”

Almanya ile Euro 2016'da boy gösterecek olan Galatasaray'ın yıldızı Lukas Podolski, Türkiye'nin genç bir takımla katılmasını avantaj olarak gösterdi.

Güncellenme: 17:35, 24/05/2016
Podolski: “Türkiye’nin Euro 2016 şansı…”

Galatasaray’ın Alman yıldızı Lukas Podolski Türkiye A Milli Takımı’nın Euro 2016’daki durumunu değerlendirdi. Dünya Kupası’nda olmayan Türkiye’yi özlediğini ifade eden deneyimli forvet, Türkiye’nin bu sefer genç bir takımla oynayacağını ve bunun bir avantaj olduğunu söyledi.

Podolski’nin Türkiye değerlendirmesi şu şekilde:

“Türk milli takımının elemelerden başarıyla geçmesine çok fazla sevindim. Bu ülkede insanların ne kadar fanatik olduğnuu biliyorum. Ben de burada oynamaktan dolayı çok keyif alıyorum. Bu sefer Türkiye çok genç bir kadroyla katılıyor. Son Dünya Kupası’nda katılamamıştı Türkiye ve açıkçası ben de buna üzülmüştüm. Bu sefer Türkler’in genç bir takımla katılmasını ben büyük bir avantaj olarak görüyorum.”

“Türk milli takımında Almanya’da oynayan birçok oyuncu var. Kimisiyle şahsen de görüşüyorum. Ancak Almanya’yla karşılaştıkları zaman da onlara çok şans tanımak istemiyorum. Bu tartz turnuvaların ne kadar zor geçtiğini biliyoruz. Güçlü takımlarla karşılaşacağımızı biliyorum. Finale kaldığınızda orata hak ederek gelmişsinizdir. Bizim hedefimiz adım adım gidip finale kalmak, finale kaldıktan sonra o kupayı kaldırmak.”

Yayınlanma Tarihi:16:25,