SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lucescu Zenit’e imzayı attı!

Shakhtar Donetsk'ten ayrılan Rumen çalıştırıcı, Zenit St. Petersburg takımı ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Lucescu yıllık 4.5 milyon Euro kazanacak.

Güncellenme: 17:39, 24/05/2016
Lucescu Zenit’e imzayı attı!

Shakhtar’dan ayrılan Mircea Lucescu, Rusya’nın Zenit St. Petersburg takımı ile el sıkıştı. Pazartesi günü bir araya gelen Lucescu ve Rus temsilcileri anlaşmaya vardılar. Rumen teknik adam 3 yıllık sözleşme imzaladı. Lucescu senelik 4.5 milyon Euro kazanacak.

Lucescu, Gazprom CEO’su Aleksey Miller’ın yatında Zenit Başkanı Alexandr Dyukov ile görüşmelerini yaptı. 2018 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan yeni 68 bin kişilik stadyumu da gezen Lucescu, sunulan şartlara evet dedi.

Lucescu’nun menajeri Arcadia Zaporojanu deneyimli çalıştırıcının Zenit ile anlaştığını birinci ağızdan açıkladı.

Arcadia Zaporojanu, “Sayın Mircea Zenit ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Onunla birlikte Shakhtar’da beraber çalıştığı Alexander Spirirdon ve masör Victor Hexane de geliyor. Mircea Lucescu’ya birkaç teklif geldi ve o aralarından en iyisini seçti. Zenit’le önceden de görüşmüştük; ama işlerin netleşmesi için kupa finalini bekliyorduk” diye konuştu.

Zenit takımı bu sezon ligi 3. sırada bitirdi. Takımda Hulk, Axel Witsel, Ezequiel Garay, Kokorin ve Dzyuba gibi önemli isimler bulunuyor.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Lucescu resmen Zenit'te

Lucescu

Yayınlanma Tarihi:10:57,