SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jose Mourinho bu hafta imzalıyor

Louis van Gaal'in kovulmasının ardından Manchester United'da gözler Jose Mourinho'ya çevrildi. Portekizli menajeri ile birlikte bu hafta yöneticilerle görüşecek.

Güncellenme: 10:59, 24/05/2016
Jose Mourinho bu hafta imzalıyor

İngiltere Premier Lig’i 5. sırada tamamlayan Manchester United’da Lous van Gaal dönemi sona erdi. İngiliz devi, takımın başına Jose Mourinho’yu geçirmek için girişimlere başladı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Efsane çalıştırıcı Sir Alex Ferguson’dan sonra bir türlü eski günlerine dönemeyen Manchester United’da bir devir daha sonra erdi. Takıma oynattığı sıkıcı futbol nedeniyle sert eleştirilere maruz kalan Louis van Gaal, takıma FA Cup’ı kazandırmasına rağmen görevine son verildi. Gözler Jose Mourinho’ya çevrildi.

 

Chelsea’deki görevinden Aralık 2015’te kovulan ve o günden bu yana takım çalıştırmayan Mourinho, Manchester United yönetimi ile bu hafta görüşmelere başlayacak. Menajer Jorge Mendes ile birlikte Manchester’a uçan Portekizli çalıştırıcı, çok büyük bir aksilik çıkmazsa ‘Kırmızı Şeytanlar’ın yeni menajeri olacak.

Kendisine birçok takım tarafından yapılan teklifi değerlendirmeye bile almadan reddeden Mourinho, “Hayalim” dediği Manchester United’a imza atmak için gün sayıyor.

 

YİNE GUARDIOLA YİNE EZELİ RAKİP

Jose Mourniho’nun Manchester United ile anlaşması halinde İngiltere Premier Lig’de menajerler arasında da büyük bir rekabet yaşanacak.

Portekizli çalıştırıcı daha önce İspanya’da Real Madrid’in başında bulunduğu sırada Barcelona’yı çalıştıran Pep Guardiola ile yine karşı karşıya gelecek. Devre arasında Manchester City ile anlaşan Guardiola ile Mourinho arasında, tıpkı İspanya’daki gibi atışmalar yaşanması bekleniyor. Arsenal Menajeri Arsene Wenger de Chelsea yıllarında Mourinho’nun sık sık tartıştığı isimlerden… Fransız çalıştırıcının da Mourinho ile yaşayacakları sözlü kavgalar yine İngiltere’de spor gündemine oturacak gibi görünüyor.

Yayınlanma Tarihi:10:56,