SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a bonservisi elinde gelen Cenk Tosun, bu sezon kazanılan şampiyonluğun en önemli mimarları arasında. Geçen sezon Demba Ba'nın, bu yıl ise Mario Gomez'in yedeği durumunda olmasına rağmen attığı kritik gollerle klasını kanıtlayan genç yıldız, gösterdiği performansla A Milli Takım'ın değişmezi oldu. Şampiyonluk öyküsünü AMK’ya anlatan Cenk şunları söyledi:

“Hayatımın en mutlu günlerini yaşıyorum. Sezon boyunca benim katkımın olduğunu herkesin söylemesi çok onur verici. Ama her oyuncunun katkısı oldu ve takım olarak güzel bir sezon geçirdik. Bunu da Osmanlıspor galibiyetiyle taçlandırıp, şampiyonluğa ulaştık. İnandık, çalıştık ve başardık. Artık şampiyon takımın oyuncularıyız ve çıktığımız zirvede kalmayı da başarmalıyız.”

 

“SEZON GENELİNDE İYİYDİK”

“Bazı maçları son dakikalarda çevirdik. Zaten sezon genelinde iyi oynadık. En unutulmaz anı Akhisar deplasmanında yaşadım. Maç 3-3 bittiğinde birçok kişi üzülmüş olabilir ama o maç bize şampiyonluğu getirdi. Attığım golden sonra direkten dönen toplar var. O an içime doğdu, ‘Biz şampiyonuz' dedim. Akhisar Belediyespor maçı şampiyonluğun kilidini açtı.”

“BÖYLE ATMOSFER GÖRMEDİM”

“Kutlamalar inanılmazdı. Vapurda, otobüste ve statta müthiş bir atmosfer vardı. Ancak hepsi geride kaldı. Önümüze bakmamız gerekiyor. Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde olacağız. Bizim için tarihi bir fırsat. Her futbolcu bu gururu yaşamak ister. Hem Avrupa'da iyi yerlere gelmek hem de şampiyon unvanımızı korumak için mücadele edeceğiz.”

 

“TARAFTAR ÖDÜLÜ VERİYOR”

“Terimizin son damlasına kadar mücadele ettik. Her futbolcu oynamak ister. Burada ikinci sezonumu yaşıyorum. Ba'nın ve Gomez'in performansları ortada. Yedek kaldığım için küsmedim. 1-2 dakika da oynasam katkı sağlamaya çalıştım. Küsmek yerine savaşmayı seçtim ve başardım. Taraftarların sevgisi de bunu gösteriyor zaten.”

“FATİH HOCA İLE BAŞARIRIZ”

Milli Takım benim için bir rüyaydı ve bu hedefime ulaştım. Önümüzde Avrupa Futbol Şampiyonası var. Bu tür turnuvalara gitmekte çok zorlanıyorduk. Gittiğimizde de neler yaptığımız ortada. Bence yine Fatih hoca ile birlikte gruptan çıkıp, güzel yerlere gideceğiz. Zor bir grup olarak gözükse de biz zoru başarırız. Yeter ki, tüm ülkenin duaları arkamızda olsun.