SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan Demirel’den yardım açıklaması

Fenerbahçeli Volkan Demirel, hakkında çıkan yardım haberlerinden rahatsız olduğunu belirtti.

Fenerbahçe'nin kaptanı Volkan Demirel, son dönemde sosyal medyada Soma'ya yüklü bir yardım yaptığıyla ilgili çıkan haberler üzerine kişisel Instagram hesabından bir açıklama yaptı.
Soma'da 13 Mayıs 2014'te meydana gelen maden faciasında 301 madenci hayatını kaybetmişti. Bu büyük facianın ardından birçok sivil toplum örgütü, spor kulüpleri, sporcular, iş adamları ve Türkiye'nin neredeyse tamamı Soma'ya destek olmak için harekete geçmişti. Fenerbahçe Kaptanı Volkan Demirel ve futbolcu arkadaşları da Soma'ya yardım eden isimlerden sadece birkaçıydı.
Ancak son dönemde sosyal medyada Volkan Demirel'in yüklü miktarda yardım yaptığı haberlerinin dolaşması, milli kaleciyi oldukça rahatsız etti.
Kişisel Instagram hesabından bir açıklama yapan Volkan Demirel şu ifadeleri kullandı:
"13 Mayıs 2014'te Soma'da meydana gelen maden faciası herkes gibi beni de çok derinden yaralamıştır. Vefat eden 301 madencimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine tekrardan başsağlığı dilerim. İhtiyaç duyulduğu dönemlerde ben ve takım arkadaşlarım elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz.
Destek olmaya da devam edeceğiz. Ama bu desteklerin haber yapılmasından rahatsızlık duymaktayız. Bunun gibi hassas konularda daha özenli haberler yapılmasını, hatta hiç haber yapılmamasını rica ederim."