SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe savunmasına ‘Viking’ duvarı

Simon Kjaer’in milli takımdan partneri olan Daniel Agger, kupa finali sonrası menajeriyle İstanbul’a gelip masaya oturacak ve resmi imzayı atacak.

Güncellenme: 10:05, 23/05/2016
Fenerbahçe savunmasına ‘Viking’ duvarı

Fenerbahçe’nin, UEFA finansal fair-play kontrolü nedeniyle transferde eskisi gibi yüksek rakamlar harcayamayacak olması, bonservisi elinde isimlere yönelmesine neden oluyor.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Bu kapsamda anlaşılan ilk isim de belli. Simon Kjaer'in Danimarka Milli Takımı'ndan arkadaşı Daniel Agger ile prensipte mutabakat sağlandı. Ülkesinde Brondby forması giyen Agger'in kontratı sezon sonunda sona eriyordu. 31 yaşındaki başarılı savunmacı, 8 yıl Liverpool'da forma giymiş ve İngiltere tecrübesi yaşamış bir isim…

 

BA 1 YIL DAHA KİRALANACAK

Fenerbahçe’de bu transferin nedeni sadece mali kısıtlamalar değil. Yönetim, Kjaer'in tavsiyesiyle Agger ismine yöneldi. Bu sezonun tartışmasız en iyilerinden olan Simon Kjaer, vatandaşı için kefil oldu ve savunmada ‘Viking' birlikteliğinin başarı getireceğini belirtti. Öte yandan kulüpte sürpriz bir gelişme yaşanıyor. Sezonun bitmesiyle yolların ayrılması beklenen Ba için yeni girişimde bulunulacak. Fenerbahçe, Senegalli savunma oyuncusunu Porto'dan 1 yıl daha kiralamak için düğmeye bastı.

Yayınlanma Tarihi:08:03,