SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 26 Mayıs 2016 Perşembe günü Antalya Stadyumu’nda oynanacak 2015-2016 sezonu Ziraat Türkiye Kupası Finali öncesi her iki takım seyircilerinin stadyuma geliş güzergahları belirlendi.

Antalya İl Spor Güvenlik Kurulu’nda alınan karara göre seyircilerin stada gelişleri ve ayrılışları aşağıdaki aşağıdaki şekilde yapılacak:

Galatasaray Taraftarları: Antalya’dan ve il dışından maça gelecek olan Galatasaray seyircileri Antalya Stadyumu Kuzey tarafında (Meltem Mahallesi) oluşturulacak dış bariyerlerde gerekli arama ve bilet kontrolü yapıldıktan sonra stadyum alanına alınacaktır.

Fenerbahçe Taraftarları: Antalya’dan ve il dışından maça gelecek olan Fenerbahçe seyircileri Antalya Stadyumu Güney tarafında (Sakıp Sabancı Bulvarı – Atatürk Kültür Merkezi – Cam Piramit) oluşturulacak dış bariyerlerde gerekli arama ve bilet kontrolü yapıldıktan sonra stadyum alanına alınacaktır.

Her iki taraftar grubunun karşılaşmaması için belirtilen bölgelere gelerek giriş yapması gerekmektedir.

Müsabakayla ilgili alınan genel güvenlik önlemleri çerçevesinde aşağıdaki uygulamaların yapılacağı açıkandı:

– Kara yolu ile toplu şekilde Antalya’ya gelecek taraftar gruplarının şehir girişlerinde oluşturulacak kontrol noktalarında üstleri ve araçları aranacak, daha sonra stadyuma yönlendirilecektir.

– Stadyum çevresinde 3 kademeli güvenlik bariyeri oluşturulacak, dış bariyerde bilet ve üst araması yapılacak, biletsiz kişilerin bu alandan içeriye girmesine izin verilmeyecektir. Ayrıca 2.güvenlik bariyeri ve stadyum turnikelerinde gerekli aramalar yapılacak, biletsiz seyircinin girişine izin verilmeyecektir.

– Dış bariyerlerde yapılacak üst aramasından itibaren müsabaka alanına girmesi yasak olan her türlü madde (ateşli silah, kesici alet, yanıcı ve patlayıcı madde, sahaya atmaya müsait her türlü madde, kapalı içecek, kamera vb. aletler) alınmayacaktır.

– Stadyuma pankart asılması müsabaka günü en geç saat 14.00’e kadar stadyum görevlileriyle irtibatlı olarak asılmasına izin verilecek, bu saatten sonra stadyum içine pankart alınmayacaktır. Siyasi içerik, suç unsuru ibare ve kişiye özel pankartlar stadyuma alınmayacaktır.

– Tribünlerde hangi takımın taraftarı oturuyorsa o takıma ait forma, atkı vs. alınacak, başka takıma ait formalı kişiler alınmayacaktır.

– Stadyum otoparkları (kapalı-açık) kapatılacağından protokol otoparkı hariç hiçbir araç otoparklara alınmayacağından seyircilerin bölgede bulunan otoparkları kullanmaları veya toplu taşıma araçları ile gelmeleri gerekmektedir.