SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliyet Gazetesi tarafından bu yıl 62’ncisi düzenlenen Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’ne katılan Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Güzel bir sezon geçirdiklerini söyleyen Hamzaoğlu, “Takımımızda oynayan oyuncularımızın çok büyük katkısı oldu. Bize inanan yöneticilerimiz ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarlarımızın çok büyük katkısı oldu. İyi bir sezonu geride bıraktık, daha sonra Bursaspor’da yeni bir maceraya atıldık. Bana göre bu sezonu iyi geçirdik diye düşünüyorum. Önümüzdeki seneye hazırlık anlamında da iyi geçirdiğimizi düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki birkaç yıl içinde Bursaspor’u tekrar zirveye ortak olan bir takım haline getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

”İNGİLTERE İLE BAŞA BAŞ MÜCADELE ETMEK KOLAY İŞ DEĞİLDİ”

İngiltere ile Türkiye A Milli Futbol Takımı arasında oynanan mücadele ile ilgili de konuşan Hamzaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

”Oyuncularımızı ve Fatih hocamızı tebrik ediyorum. Dün akşam her ne kadar mağlup olmuş olsak da, maç her türlü sonuca açık bir maçtı. Ama İngiltere ile böyle başa baş mücadele etmek, yeni kurulmuş bir jenerasyonla, kadroyla kolay iş değildi. Bence hem Fatih hoca, hem de oyuncularımız büyük iş başarıyorlar. İnanıyorum ki Fransa’dan iyi bir sonuçla döneceğiz. Sıralamada iyi bir yerde olacağız. Ben hepsini kutluyorum.”

”SERDAR AZİZ’İ BU SENE TUTMAMIZ ZOR GÖZÜKÜYOR”

Hamza Hamzaoğlu, son dönemde Süper Lig’den birçok takımla adı geçen Serdar Aziz konusunda da, “Serdar Aziz hem bizim için, hem de milli takım için önemli bir oyuncu, ama tabii talibi de çok olan bir oyuncu. Herhalde bu sene tutmamız zor gözüküyor. Keşke kadromda olabilseydi diye düşünüyorum, ama Serdar’ın açısından baktığımızda da artık başka ufuklara doğru açılması gerekiyor. İnşallah onun için de hayırlısı olur” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:53,