SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Lucescu teklifi hazır!

Shakhtar’dan ayrılan Lucescu’yla masaya oturmaya hazırlanan Sarı-Kırmızılılar’ın sunacağı kontrat netleşti. Gelecek yıl Rumen hocayı takımın başında görmek isteyen yönetimin, 2 yıl için 7 milyon dolar önereceği ifade edildi.

Güncellenme: 17:05, 23/05/2016
Galatasaray’ın Lucescu teklifi hazır!

Galatasaray yönetimi, teknik direktörlük görevi için bir numaralı adayı olan Mircea Lucescu'ya teklif edeceği yıllık ücreti kararlaştırdı. 12 yıl boyunca çalıştırdığı Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk ile yollarını resmen ayıran ve Sarı- Kırmızılı kulüple iki kez ön görüşme yapan Rumen hocayla pazarlık masasına oturmaya hazırlanan Özbek yönetiminin, yıllık 3.5 milyondan 2 yıl için 7 milyon dolarlık bir teklif sunacağı öğrenildi. Shakhtar Donetsk'ten primler hariç yılda 4.5 milyon Euro kazanan Lucescu'nun, kendisine daha az bir ücret önerecek olan Galatasaray'a nasıl bir cevap vereceği ise merak konusu oldu.

LUCESCU RUSYA’DA

Shakhtar'la çıktığı son maçın ardından, “Şimdiye kadar kimseyle görüşmedim ama yarından itibaren yeni bir kulüp aramaya başlayacağım” diyen Mircea Lucescu'nun St. Petersburg Havaalanı'nda görüldü.

Rus basınında çıkan haberlere göre Rumen teknik adamın Zenit'le görüşmek için bu şehre gittiği ve bu ekiple anlaşmaya yakın olduğu öne sürüldü. Lucescu'nun ayrıca kendisini havaalanında gören Rus gazeteciye açıklama yapmaktan kaçındığı ve hızlıca oradan uzaklaştığı bildirildi. Zenit’in Rumen çalıştırıcıya senelik 4 milyon Euro teklif ettiği iddia ediliyor.