SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bucaspor’un hesabı Özkan’a takıldı

Ekonomik sıkıntılarla boğuşan Bucaspor'da yönetim, çareyi genç futbolcuları satmakta bulurken, halen Altınordu'nun başkanlığını yapan Seyit Mehmet Özkan'la yapılan anlaşma bu çözümü erteliyor.

Güncellenme: 14:08, 23/05/2016
Bucaspor’un hesabı Özkan’a takıldı

Bucaspor yönetimi, kulübün içinde bulunduğu ekonomik krizi vitrine çıkardığı gençleri satarak aşmak isterken halen Altınordu’nun başkanlığını yapan Seyit Mehmet Özkan’la 2012’de yapılan bir anlaşma, bu planların önünde duvar gibi duruyor.

Bucaspor Futbol Akademisi’ni (BFA) kuran Özkan’ın 2012’de yaşanan olaylı ayrılıkta BFA’da bıraktığı gençlerin satışından yüzde 50 pay talep ettiğini ve bunu protokol haline getirdiğini hatırlatan Başkan Çetin Kayışlı, “Elimizde Barış, Adil, Mert, Batuhan, Furkan, İbrahim, Ahmet gibi transfer potansiyeli olan gençler var. Ancak bu oyuncuları satsak bile gelecek paranın yarısı Özkan’a gidecek” diye konuştu.

Söz konusu anlaşmanın Mehmet Bektur’un başkanlığı döneminde yapıldığını hatırlatan Çetin Kayışlı, “Seyit Mehmet Özkan, yaklaşık 13 milyon TL alacağının bir bölümünü, Bucaspor’da bıraktığı 85 futbolcunun satışından gelecek paranın yüzde 50’siyle tahsil etme yolunu seçmişti. Bu protokol Haziran 2017’de sona erecek. O tarihe kadar gençleri satmayabiliriz. Paranın yarısı başka kulübe gidecekse transferin ne anlamı var?” dedi.

Protokol gereği BFA’da yetişip Özkan’la birlikte Altınordu’ya giden Çağlar ve Cengiz’in transferlerinden yetiştiricilik bedeli alamayacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Kayışlı, “Özkan ve Bektur arasındaki anlaşmada Bucaspor ezilmiş” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:19,