SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altuğ: “Kulüp kapanmasın diye geldim”

Karşıyaka'da tek aday olarak girdiği olağanüstü genel kurulda 183 oyla başkanlığa seçilen Mutlu Altuğ, şampiyonluk vaat edecek durumda olmadığını, kulübün anahtarlarının valiliğe teslim edilmemesi için görev kabul ettiğini söyledi.

Güncellenme: 16:52, 23/05/2016
Altuğ: “Kulüp kapanmasın diye geldim”

PTT 1’inci Lig’den 2’nci Lig’e düşen, transfer yasağı nedeniyle yeni sezona altyapı oyuncuları ve puan silme cezasıyla başlama riski bulunan Karşıyaka’nın dünkü kongresinde camia büyüklerinin vaat ettikleri sözleri tutmaması durumunda 1 ay içinde yeniden sandığa gidebileceklerini ima eden Başkan Altuğ, “Zor bir dönemde, çok zor bir görev üstlendik. Kulübe artık sadece sportif pencereden bakmamak lazım. Acil önceliğimiz futbol takımının dağılmasını önlemek ve mali-idari disiplini sağlayıp kurumsallaşmak” dedi.

Kongre sürecinde listeye girecek yönetici bulmakta bile zorlandıklarını ifade eden Mutlu Altuğ, “Yönetime girme fedakarlığını gösteren bütün arkadaşlarımın alkışlanması, onlara destek olunması gerekiyor” diye konuştu.

Sözleşmeleri biten Mustafa Aşan, Can, Abdülhamit, Mahmut, Behram ve İbrahim’le 31 Mayıs’a kadar anlaşıp kadroda tutmaya çalışacak olan Başkan Mutlu Altuğ, 3 milyon TL nakit arıyor.

Yeşil kırmızılıların transfer yasaklısı durumuna düşmesine yol açan borcu ise Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’ndan onaylanan dosyalar, FIFA ve UEFA’daki davalar ile icra takipli futbolcu alacaklarıyla birlikte 5 milyon TL’ye yaklaşıyor. Mutlu Altuğ, bu borcu ödeyip transfer yasağını kaldırmalarının ilk etapta zor olduğunu dile getirmişti.