SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Önce bir Beşiktaşlı Ahmet Fetgeri'nin önerisiyle yapılan, Atatürk'ün Samsun'a çıkış tarihi olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı kutladık. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere, Atatürk'ü Samsun'a götüren Bandırma vapurunun birinci kamarotu dedem Hacı Tevfik ile tüm askeri ve sivil mürettebatını rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu bayram günü ben de, Türkiye'nin en başarılı Belediye Başkanı Sn.Yılmaz Büyükerşen'in davetiyle Eskişehir'deydim. Ulu önderimiz Atatürk'e vefat ettiği ana kadar, 12 yıl yanı başında hizmet eden babam Nuri Ulusu'nun anılarını Eskişehirlilerle paylaştım ve ‘Atatürk'ün yanı başında' kitabımı imzaladım.

ARTIK AVRUPA'DA BAŞARI

Sonra eski yöneticisi olarak, 3 yıldır İstanbul ve Anadolu'da saha saha gezen Beşiktaş'ın şampiyonluğunu kutluyorum. Başta başkan Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere, hocamız Şenol Güneş ve teknik ekibiyle, yine başta Atiba, Gomez, Sosa ve Oğuzhan olmak üzere tüm futbolcuları tebrik ediyorum. Şimdi artık yıllardır hiç başarımızın olmadığı Avrupa kupalarında Beşiktaş'tan artık başarı bekliyoruz.

SİNİRLERİNE HAKİM OL

Bu arada sevgili başkanımızdan, bir büyüğü olarak, yeni sezonda basına karşı daha az konuşmasını, sinirlerine de artık hakim olmasını tavsiye ediyorum. Zira hoş gözükmüyor. Bir de ilk defa Beşiktaş idmanında yapılan bu doping kontrolü midemi bulandırdı. Hani derler ya “Bayram değil, seyran değil, eniştem beni niye öptü”. İnşallah işin içinden birileri çıkmaz! Son olarak futbolda ve son olarak da basketbolda Avrupa'da iki finalde de şampiyonluk yaşayan Galatasarayımızı ve de Avrupa şampiyonluğunu salise ile kaçıran Fenerbahçe basketbol takımını da yürekten kutluyorum.