SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Memnun: “Öğrenmek için tam zamanı”

Rio Olimpiyatları'na katılmak için eleme oynayacak olan Kadın Basketbol Milli Takımı'nın Slovenya kampı hız kesmeden devam ediyor.

Güncellenme: 20:42, 22/05/2016
Memnun: “Öğrenmek için tam zamanı”

Ay yıldızı ekibin Başantrenörü Ekrem Memnun, çalışma anında oyuncularıyla tek tek ilgilenirken, çalışmalarda da oyuncularını uyarırken, “Öğrenmek için çok elverişli bir zaman dilimindeyiz.” dedi.

Defans çalışması sürerken oyuncularına öğrettiği her noktaya odaklanmalarını çünkü öğrenmek için çok elverişli bir zaman diliminde olduklarını hatırlatan Başantrenör Ekrem Memnun, sporcularla tek tek ilgilendikten sonra onları şut çalışması yapmak üzere potalara yönlendirdi.

Salonda bulunan toplam 6 farklı potaya üçer kişilik gruplar halinde dağılan oyuncuların her biri 50'şer serbest atış isabeti bulduktan sonra çalışma da sona erdi.

DÖRDÜNCÜ GÜNDE YOĞUN ANTRENMAN

A Milli Kadın Basketbol Takımı, kondisyon ağırlıklı çalışmalar içeren yedi günlük kampını gerçekleştirmek üzere gittiği Slovenya'da programın dördüncü gününün ilk antrenmanını Vitranc Arena'da tamamladı.

24 Mayıs tarihine dek Kranjska Gora'da çalışacak olan Periler, 25 Mayıs Çarşamba günü İstanbul'a dönecek ve 27 – 28 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da Nijerya ile ikili temas maçlarını oynayacak.

Kranjska Gora'da gerçekleşen kondisyon ağırlıklı kampın dördüncü gününün ilk idmanında ay yıldızlılar, iki saat süreyle yoğun tempoda çalıştılar.

Antrenmanın başlangıcında ısınma bölümü 20 dakika kadar sürdü.

Ardından iki gruba ayrılan ekipte 10 kişilik bir grup Ekrem Memnun yönetiminde defans pozisyonları çalışırken diğer 8 kişi de kondisyoner İsmet Aziz yönetiminde kuvvet ve istasyon çalışması gerçekleştirdi.