SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1’inci Ligi’nde Denizlispor’da forma giyen Brezilyalı golcü Leandrinho, yönetimle görüşerek sezon sonunda serbest kalmak istediğini bildirdi. Ancak yönetim, Brezilyalı yıldıza izin vermedi. Bu kez Brezilyalı golcü, yönetimden sözleşme tadili ve boşa çıkma talebinde bulundu.

Sezon sonuna kadar 36 bin dolar alacağı olan futbolcuya 1461 Trabzon maçı öncesi 12 bin dolar ödeme yapılırken, ligin son karşılaşması olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçından önce Leandrinho, kulübe ihtar çekerek 24 bin dolar alacağının ödenmesini istedi.

Spor Toto Süper Lig temsilcisi Kayserispor ile prensipte anlaştığı iddia edilen Leandrinho, evini boşalttı, çocuğunu okuldan aldı. Leandrinho’nun hesabına alacağının yatırılması üzerine Brezilyalı oyuncunun sözleşmesini feshedebilmek için yaptığı girişimler de sonuçsuz kaldı.

Kulüp Başkanı Mustafa Şavluk, Leandrinho’nun bir yıl daha oyuncuları olduğunu belirterek, “Alacağını ödeyip krizi çözdük. Leandrinho, 1 yıl daha Denizlispor’un futbolcusudur. Talibi varsa değerlendirilir, iyi bir teklif gelirse gerekirse satılır” dedi.

Başkan Şavluk, teknik direktör Koray Palaz’ın da mukavelesini 2 yıl daha uzatmayı düşündüklerini belirterek, “Şartlar uygun olursa, Palaz ile yola devam ederiz. Oturup konuşacağız” diye konuştu.