SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’den Deniz Aytekin yorumu

İngiltere'ye tarihinde ilk golünü atan ancak sahadan 2-1 mağlup ayrılan A Milli Takımızın teknik patronu Fatih Terim, karşılaşmayı değerlendirdi.

Güncellenme: 22:42, 22/05/2016
Fatih Terim’den Deniz Aytekin yorumu

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İngiltere ile deplasmanda oynanılan karşılaşmayı değerlendirdi. Terim, 2-1’lik yenilgiye rağmen futbolcularını tebrik ederken, yenilen hatalı gole de sinirlendiğini belirtti.

Ay-yıldızlıların patronu, Türk asıllı Alman hakem Deniz Aytekin’in maçın sonucuna tesir edecek birçok hata yaptığını ancak karşılaşma sonunda kendisini tebrik ettiğini söyledi.

 

Fatih Terim’in maç sonunda yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamaların tamamı şöyle;

“Çocukları tebrik etmek lazım. İngiltere ile her yerde oynamak zor ama asıl İngiltere’de oynamak çok zor. Bu mağlubiyet burada kalmak zorunda. Diğer taraflara sıçramamalı. Elimize gelen fırsatları değerlendirip, böyle kötü goller yememeliyiz.

DÜNYANIN EN PAHALI LİGİNDEN…

Türkiye’den çıkış halleri belli. Az süre alan, sakatlıktan çıkan oyuncularımıza rağmen oyunu %50 %50’ye getiren bir direnç gösterdi çocuklarım. Dünyanın en pahalı liginden çıkan oyuncularla Türk Milli Takım oyuncularının mücadelesi dişe dişe oldu.

 

GALİBİYET İLK 10’A SOKABİLİRDİ

İngiltere’nin 10 maçta 3 gol yediğiin düşünecek olursak bu maçta girdiğimiz pozisyonların anlamı olmalı. Kazanmayı çok istiyordum. Bu kazanma bizi 13. sıradan çok daha yukarıya taşıyabilirdi. Alacağımız diğer galibiyetlerle ilk 10’a gireceğimize inanıyorum. Ülkemize çok güzel galibiyet vermek isterdik. Ama oyun olarak çocuklar dirençli bir durum gösterdi. İngiltere ile maç aldığımız için çok mutluyum. Bu güzel atmosferin oyuncularımıza bir şeyler katabileceğimizi düşündük.

Bize buradan hoş geldi. Umarım herkes futbolu beğenmişlerdi. Soyunma odasında çocuklara tebrik sözleri söyledim.

TELEFONU GÖSTERDİĞİ O ANLAR…

Dördüncü hakem bir şey demedi, ne diyecek! Deniz hoca güzel bir maç idare etti ama ilk golün ofsayt olduğunu söyleyenler var. Birçok pozisyonda herkes farklı sözler söylüyor. Sonuç haricinde bizi tatmin eden bir hazırlık maçı oldu. Dünyanın her tarafında hakemler hata yapabiliyorlar. Biz de maçtan sonra kendisini tebrik ettik hem de sonuca teshir edecek birçok hatası olmasına rağmen.

 

İngiltere’yi neden önemsiyorum? Grubumuzda ve EURO 2016’daki takımlar aşağıya yukarıya böyle! Her krizden bir fırsat çıkarmak parolasıyla bu maçı ciddi şekilde analiz edip, bu hataları bir daha yapmamaya çalışacağız. Çok şükür bir sakatımız olmadı. Üzgünüm keşke kazansaydık. Yakalamıştık da, bu kadar çok fırsat yakaladığımız maç da hatırlamıyorum.

 

Yayınlanma Tarihi:21:42,