SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2013'den beri Galatasaray Kadın Voleybol Takımı forması ile mücadele eden, 1995 doğumlu orta oyuncu Aslı Kalaç'ın sözleşmesi iki yıl uzatıldı.

Sarı kırmızılı forma altında gerek gösterdiği sportif gelişim, gerek mücadeleci ruhu, gerekse esprili tavırları ile beğeni toplayan genç sporcu, 2015-2016 Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi normal sezonunu, oynadığı 28 maçta aldığı 52 ace ile ‘En İyi Servisçi’ olarak tamamladı.

Voleyboldan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce, Aslı Kalaç'ın sözleşmesinin uzatılması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Aslı, Kulübümüze altyapı yaşlarında transfer edildi. Sportif anlamda gösterdiği başarı ve gelişim beklentilerimizi tatmin ediyor. Karakteri ile de hem takımda, hem camiada sevilen bir isim. Giderek daha da iyi olacağına, kendi çıtasını yükselteceğine inancımız tam. Hocamızın da desteği arkasında. Aslı'nın daha uzun yıllar Galatasaray'a hizmet vereceğine inanıyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Ali Yüce, Aslı Kalaç'ı da uzatılan sözleşmesi için tebrik ederken, Galatasaray forması ile başarılarının devamını dilediğini de sözlerine ekledi.

Milli Takım'a çağırılan Aslı Kalaç ise yaptığı açıklamada, “Galatasaray benim evim. Giderek birbirine daha da sıkı bağlanan bir takımız. Heyecanımızı, voleybol oynamanın mutluluğunu yitirmeden, camiamıza daha büyük başarılar getirmek için çok çalışıyoruz. Hocalarımın ve Kulübümüzün bana destekleri ve inançları için herkese çok teşekkür ederim. Her geçen gün daha fazla katkı vermek ve camiaya layık olmak için tüm gücümle çalışacağım. Hepimiz için hayırlı olsun” diye konuştu.